چرا نمک دریایی و نمک دریاچه ارومیه (شفاء) مصرف کنیم؟

نمک دریاچه ارومیه | گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء مقالات چرا نمک دریایی و نمک دریاچه ارومیه (شفاء) مصرف کنیم؟
چرا نمک دریایی و نمک دریاچه ارومیه (شفاء) مصرف کنیم؟

چرا نمک دریایی و نمک دریاچه ارومیه (شفاء) مصرف کنیم؟

نمک دریاچه ارومیه

نمک مانند آب یک رکن از 3 رکن اصلی تشیکل دهنده کره زمین، جسم انسان و شیر مادر است! امروزه دو نوع نمک در دسترس مردم است :

  1. نمک یددار موجود در بازار (کلرور سدیم)
  2. نمکی که از گذشته دور « نمک دریا » خوانده شده و در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما جایگاه ویژه‌ای داشته است.

از نمک در طول تاریخ همواره به نیکی یاد شده است و اگر امروزه بحث‌های ضدّ و نقیضی که در مورد نمک گفته می‌شود مرتبط به نوع اوّل، نمک موجود در بازار است.
براساس یک پروژه تحقیقاتی که بر روی برخی نمک ها در دانشگاه تهران انجام گرفته است چنین نتیجه‌گیری می شود که براساس انجام یک سری تغییرات در ماهیت نمک، تأثیرات مثبت نمک به علّت دستکاری کاملاً منفی گشته و زیان‌آور می شود.

برای مثال همان‌گونه که می‌دانیم نمک در طول تاریخ، عامل اُفت فشار بوده است، امّا امروزه بعد از اینکه نمک به نام تصفیه وارد کارخانه نمک می‌شود، فشار خون را بالا می برد که علّت اصلی آن، خارج کردن برخی عناصر بسیار مهم و کلیدی در نمک است. برخی موارد این تحقیق در کتاب همکاران محترم فوق تخصص قلب به نام « بِران والد » ویرایش هشتم، صفحه 1114 چنین آمده است :
وجود منیزیم (mg)، کلسیم (Ca) و پتاسیم (k) به اندازه کافی در غذای مصرفی، عامل کاهش فشار خون به مقدار 6/4 میلی متر جیوه در افراد فشار خونی و مقدار 5/2 میلی متر جیوه در انسان‌های عادّی است و مهم‌تـرین این عناصر منیزیم (mg) است که مقدار آن در غذای مصرفی روزانه به حدّی کم است که قابل ذکر نیست، امّا در نمک دریایی شفاء به وفور یافت می شود.

رسول خدا (ص) فرموده اند:
« مَثَل من به اصحابم مانند مَثَل نمک به غذاست! همان طوری که امّت من جز به واسطه من اصلاح نمی شوند غذا نیز بدون نمک اصلاح نمی پذیرد »

از دیدگاه رسول خدا(ص) نمک، اصلاح کننده غذاست و اگر در غذا ریخته نشود، آن غذا صالح نشده و فاسد است.

حضرت در حدیث دیگریمی فرمایند:
« هرکس قبل و بعد از هرچیز نمک بخورد خداوند سیصد و سی نوع بلا را که کمترینش جذام است از او برمی‌دارد. »

طبیعت نمک گرم و خشک است و عدم مصرف آن سردی و تری را به بدن و خصوصاً مغز حاکم می کند و به دنبال آن علاوه بر بسیاری از بیماری‌های جسمی که به دلیل سردی و تری به بدن غلبه می کند بیماری های روانی مثل افسردگی و بی انگیزگی را بر فرد مسلّط می کند.
طبق آمار در جوامعی که مصرف نمک در آنها خیلی کم است مثل «ژاپن»، به رغم برخورداری از سطح رفاهی مناسب آمار خودکشی بالاست.

  • نمک از نظر منابع طبّ سنتی، برطرف کننده بلغم، سودا و صفراست.
  • خشک کننده و دفع کننده رطوبت و بازکننده انسداد است.
  • اصلاح کننده غذای سرد و نیکو کننده طعم غذا، سبزی‌ و گوشت است و باعث شفافّیت پوست صورت شده و اشتها‌ آور می باشد.

در تحقیقی که در دانشگاه تهران انجام شد نمک تصفیه نشده و دستکارک نشده یعنی نمک دریا مانند نمک دریاچه ارومیه حاوی اکثر ریز مغذّی های لازم بدن از جمله روی، ید، کلسیم، منیزیم و پتاسیم است.
در آخرین ویرایش‌های کتاب‌های مرجع بیماری های قلب و عروق جهت کنترل بهتر فشار خون به بیمار توصیه می شود رژیم حاوی کلسیم، منیزیم، پتاسیم فراوان مصرف نمایند و این در حالی است که نمک شفاء علاوه بر «Na» و «Cl» این عناصر را داراست. مصرف کافی کلسیم، منیزیم و پتاسیم در افرادی که فشار خون ندارند 1 تا 2.5 میلی متر جیوه و در افراد با فشار خون بالا 2.5 تا 4.4 میلی متر جیوه فشار خون را کاهش می‌دهد.

متأسفانه امروزه نمک موجود در طبیعت را به اسم تصفیه به ترکیب کلر و سدیم تبدیل کرده و به آن ید اضافه می کنند و در واقع عناصر ارزشمند کلسیم، منیزیم و پتاسیم و روی را از آن جدا می کنند که قطعاً چنین ترکیبی جای نمک دریایی را نمی گیرد، بلکه مصرف آن آسیب‌ رسان نیز خواهد بود. خصوصاً اینکه منیزیم آن را به صفر تقلیل می دهند. جالب است بدانید که دو عنصر پتاسیم و منیزیم از عناصر اصلی ای هستند که بدن به آنها احتیاج بسیار دارد.

در مورد اثرات پتاسیم در بدن می توان موارد زیر را بیان کرد :

  1. پتاسیم کمک می کند تا غذای جذب شده به داخل سلول‌ های بدن برود و مواد زائد از سلول‌ ها خارج شود.
  2. پتاسیم به انتقال پیام عصبی از سلولی به سلول دیگر کمک می کند.
  3. پتاسیم با کمک سدیم، تعادل اسیدی و بازی را برقرار می کند.
  4. پتاسیم با همکاری فسفر، اکسیژن را به مغز می رساند.
  5. پتاسیم با همکاری کلسیم رابطه عصب و ماهیچه را تنظیم می کند.

کمبود پتاسیم نیز عامل بروز مشکلات زیر در بدن است :
سکته مغزی، مشکلات کلّیه، ناباروری، ضعف عمومی، بالا رفتن فشار خون و بالا رفتن میزان سدیم بدن.

کمبود منیزیم نیز مشکلات بسیاری در بدن ایجاد می کند از جمله :
آسم، بی اشتهایی، برخی سردردهای میگرنی، کندی رشد، تغییرات در نوار قلب، مشکلات نوروموسکولار (ماهیچه‌ای عصبی)، تشنّج، افسردگی، ضعف عضلانی، چوب شدن ماهیچه‌ها، رعشه، سرگیجه و … .

کمبود منگنز (mg) نیز عامل بروز مشکلات زیر است :
کری، آسم، نرمی غضروفی، اختلال در رشد به علّت سوء تغذیه در غضروف، دررفتگی رباط، بیماری فک جابه‌جا شده (tmj)، حرکات تکراری غیر ارادی، کارپال تونل سیندرم یا به اصطلاح امروزی چسبندگی در ناحیه مچ دست‌ها، تشنّج، ناباروری به علّت عدم تخمک گذاری در خانم‌ها و عدم ساخت اسپرم در مردها، کاهش قوه باء در هر دو جنس، کوتاه شدن استخوان‌ های بلند ساق و بازو.

ید نیز که از عناصر مهم و کلیدی در کارکرد غدّه تیروئید است به صورت ترکیبات یدور یا یدید و یدات در نمک دریا وجود دارد و بدن به اندازه نیاز از ید جذب کرده و مازاد آن دفع می شود.
نمک هایی که به روش صنعی یددار می شوند باید در ظروف دربسته نگهداری شوند تا ید آن در محیط آزاد نشود و این در حالی است که بهترین روش نگهداری نمک دریا که حاوی ید نیز هست قرار دادن آن در کیسه‌های کتانی و یا محفظه چوبی است که هوای آزاد به آن برسد تا ارزش غذایی آن به طور کامل حفظ شود.

در نتیجه عدم مصرف نمک دریایی به اندازه کافی می تواند منجر به این بیماری ها شود :
آسم، بی اشتهایی، برخی سردردهای میگرنی، کندی رشد، تغییرات در نوار قلبی، مشکلات ماهیچه‌ای عصبی، تشنّج، افسردگی، ضعف عضلانی، اسپاسم عضلانی، رعشه، سرگیجه، حرکت پرش مادرزادی، نرمی غضروفی (Chondromalasia)، اختلال در رشد به دنبال اختلالات غضروفی (Chodrodystroply)، در رفتگی رباط‌ها، بیماری های فک، حرکات تکراری غیر ارادی (تیک های عصبی)، سندروم تونل کارپال (CTS) یا چسبندگی در ناحیه مچ دست‌ها، ناباروری به علّت تخمک گذاری ضعیف در زنان و اسپرم‌سازی ضعیف در مردان، کاهش قوّه جنسی، کوتاه شدن استخوان‌های بلند ساق و بازو که منجر به کوتاهی قد می شود.

از نمک برای گندزدایی شفاء می توان برای ضدّعفونی کردن سبزی، کاهو و میوه استفاده کرد. از دیگر موارد استفاده نمک شفاء می‌توان در موادّ غذایی مانند تخم‌مرغ، خنثی‌سازی اثرات منفی بلغم در غذا را نام برد. همچنین استنشاق روزانه محلول آب جوشیده سرد شده و نمک خوراکی شفاء از بسیاری از عفونت‌های گوش، حلق، بینی و سینوزیت جلوگیری می‌کند.

در هر گرم بزاق دهان انسان حدّاقل یکصدهزار میکروب وجود دارد خصوصاً میکروب‌هایی که معده را آزرده می‌کنند که مصرف نمک خوراکی شفاء قبل از خوردن هرچیز باعث کاهش این میکروب‌ها می‌شود.
همچنین مزمزه کردن نمک خوراکی شفاء قبل از غذا باعث ترشّح بزاق شده، حفره دهان را برای جویدن و هضم بهتر غذا آماده می‌کند. توصیه به مصرف نمک بعد از غذا نیز از معجزات کلام رسول خداست.

 

نمک مناطق اقلیم‌های جغرافیایی مختلف، خواصّ متفاوتی دارد و مخلوط کردن آنها کار مفیدی است که مردم از دیرباز این کار را انجام می‌دادند و در مسافرت‌ها، نمک شهر و دیار خودشان را به عنوان سوغات هدیه می‌کردند. آن سنگی که از دیرباز هم‌چنان در زبان عامیانه مردم به عنوان حدّاقل سوغات باقی مانده است، «سنگ نمک» است.

در ایران، نمک‌ «آران کاشان»، «دریاچه قم»، «فردوس مشهد» و چشمه‌های «طالقان» و «الموت» از بهترین انواع نمک است که مخلوط آنها حاوی بسیاری از ریز مغذّی‌های ضروری بدن است.

به عنوان نکته دل‌نشین آخر یادمان باشد که حضرت امیرالمؤمنین(ع) اکثر اوقات نان و نمک میل می‌فرمودند و نمک را در جایگاه یک خورش کامل قرار می‌دادند.

امام باقر(ع) می‌فرمایند :

« اگر مردم می‌دانستند که در نمک چه خواصّی هست خود را جز با آن مداوا نمی‌کردند. »

رسول خدا(ص) فرمودند :

« هرکس قبل و بعد از هر چیز نمک بخورد خداوند سیصد و سی‌ نوع بلا را که کمترینش جذام است از او بر می‌دارد. »

حضرت علی(ع) نیز می‌فرماید :

« هرکس غذا را با نمک آغاز کند هفتاد درد و دردهای بسیار دیگری که کسی جز خداوند آنها را نمی‌داند از وی دور می‌نماید. »
« اگر در سفره‌ای نمک شفاء نباشد، ملائکه حاضر نمی‌شوند، صحّت بدن وجود ندارد و سفره برکت نخواهد داشت. »

امام صادق(ع) می‌فرماید :

« هرکس بر نخستین لقمه از غذای خود، نمک بپاشد کک و مک صورت او از میان می‌رود. »

 

 

5 (100%) 8 votes

مقالات

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست