نمک شیلات و دامی شفا

نمک دریاچه ارومیه شفاء

نمک شیلات و دامی شفا

آیا می دانستید که سنگ نمک می تواند علاوه بر خواص درمانی که برای بدن انسان دارد، خواص دارویی زیادی هم برای دام و حتی طیور داشته باشد؟ می توانید از فواید سنگ نمک دام چند نمونه نام ببرید؟
می دانید که سنگ نمک از گذشته تا کنون، در موارد بسیاری کاربرد داشته و خواص درمانی آن برای برخی از بیماری ها انکار ناپذیر است. زیرا سنگ نمک از عناصر بسیار مفیدی تشکیل شده که هر کدام به نحوی می تواند به بدن کمک کند. می دانید که سنگ نمک به سه نوع خوراکی، تزئینی و صنعتی تقسیم بندی می شود و هر یک به گونه ای مورد استفاده قرار می گیرند. در اینجا به مسائلی از قبیل استفاده از سنگ نمک صنعتی برای دام پرداخته خواهد شد.

مصارف سنگ نمک

از سنگ نمک علاوه بر استفاده در مواردی از قبیل تزئینی، خوراکی و مناسب برای دام و طیور در صنایع مختلفی مانند دباغی، چرم، تصفیه آب و … هم استفاده می شود و می توان سنگ نمک را به عنصر جدایی ناپذیر از جهان هستی دانست.
اما در خصوص مصرف سنگ نمک خوراکی توسط انسان ها باید این مسئله را متذکر شد که هر شخص در روز، اجازه دارد چیزی در حدود ۵ گرم نمک را مصرف کند. این نمک می تواند به همراه آب، غذا و یا موادی باشد که در طول روز استفاده می کند و صرفا منظور نمکی نمی باشد که در تهیه و پخت غذا به کار گرفته می شود. مردم ایران در زمره مردمانی هستند که سنگ نمک و نمک خوراکی را بیش از مقدار تعیین شده مصرف می کنند و این مسئله می تواند خطراتی برای سلامت آن ها به همراه داشته باشد. به روش های مختلف می توان مصرف روزانه نمک را کاهش داد که افراد می توانند پیرامون این موضوع، سایت های معتبر اینترنتی را مطالعه نمایند.

نمک شفا

 

خرید نمک دریایی

برچسب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فهرست