نمک خوراک دام شفا

نمک دریاچه ارومیه شفاء نمک خوراک دام شفا
نمک دریاچه ارومیه شفاء

نمک خوراک دام شفا

همانطور که انسان در برنامه غذایی خود به نمک نیاز دارد، دام و طیور هم لازم دارند تا از نمک در جیره خوراکی خود استفاده کنند. شاید به این فکر کنید که خواص سنگ نمک برای دام چه می تواند باشد؟ آیا سنگ نمک می تواند به درمان بسیاری از بیماری های رایج میان دام و طیور کمک نماید؟
در پاسخ به این سوال می توان گفت که سنگ نمک یکی از خوردنی های ضد عفونی کننده به شمار می رود. بسیاری از بیماری های گوارشی که در بین انسان و یا دام ها رایج است، به دلیل میکروب هایی می باشد که در دهانه معده تجمع کرده و به همراه آب و غذا، وارد معده می شوند. اگر نمک از نوع مرغوب به همراه آب و یا غذا برای مصرف دام در نظر گرفته شود، مسلما این آنزیم هایی که در ورودی معده جمع شده اند از بین برده و دیگر دام را دچار بیماری هایی گوارشی نمی کند.

فواید و خواص دارویی سنگ نمک برای دام عبارت است از:

  1. تنظیم بدن به کمک تقویت سیستم عصبی و هورمون ها
  2. جذب هرچه بهتر و بیشتر اسید های آمینه مصرفی دام توسط بدن
  3. تقویت عضلات داخلی بدن از قبیل ماهیچه قلب
  4. تنظیم کننده حجم مایعات موجود در بدن دام و حتی طیور

حال که پیرامون خواص سنگ نمک دام مسائلی را متوجه شدید، فهمیدید که چرا در جیره غذایی دام، از سنگ نمک استفاده می کنند.
سنگ نمک دارای منیزیم، کلسیم، پتاسیم و عناصر مفیدی از این قبیل می باشد که ممکن است بخش اعظم آن با تصفیه شدن سنگ نمک و تبدیل آن به نمک خوراکی از بین برود. به همین دلیل است که دامداران و پرورش دهندگان طیور، از سنگ نمک طبیعی برای دام استفاده می کنند.
جالب است بدانید که نوعی نمک هم برای آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد که با سنگ نمک های صنعتی متفاوت می باشد و باید عاری از ید و مواد افزودنی از این قبیل باشد. زیرا ید موجود در نمک مناسب برای آبزیان می تواند سلامت آن ها را به خطر بیاندازد.

نمک خوراک دام از جمله نمک های تولیدی، گروه تولیدی شفاء می باشد. تمامی محصولات تولیدی این شرکت از جمله نمک خوراک دام توسط مدرنترین تجهیزات و روش های روز جهان تولید شده و بصورت عمده و خرده در سراسر ایران و کشور های اروپایی به فروش می رسد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان نمک شفاء 22 22 43 33 – 044 تماس حاصل نمایید.

شرکت نمک شفاء تنها تولید کننده بین المللی انواع نمک دریایی از دریاچه ارومیه می باشد.

 

خرید نمک دریایی

برچسب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فهرست