30 استفاده شگفت انگیز برای نمک اپسوم – گنجینه ای پنهان برای هر خانه(قسمت اول)

نمک دریاچه ارومیه شفاء دسته بندی نشده, مقالات 30 استفاده شگفت انگیز برای نمک اپسوم – گنجینه ای پنهان برای هر خانه(قسمت اول)

30 استفاده شگفت انگیز برای نمک اپسوم – گنجینه ای پنهان برای هر خانه(قسمت اول)

30 استفاده شگفت انگیز برای نمک های اپسوم – گنجینه ای پنهان برای هر خانه

نمک Epsom که از منیزیم و سولفات تشکیل شده است می تواند برای تسکین دردهای عضلانی ، درمان خشکی پوست ، مبارزه با بیماری ها ، در کنترل آفات به عنوان خیساندن پا و موارد دیگر استفاده شود!

نمک اپسوم چیست؟
نمک اپسوم از یک ترکیب معدنی خالص از سولفاتها و منیزیم تشکیل شده است.مدت هاست که از Epsom برای درمان انواع بیماری ها و همچنین کمک به زیبایی و نیازهای خانگی استفاده می شود. از آنجا که نمک اپسوم می تواند به سرعت جذب پوست شود ، یک مکمل ایده آل برای کاربردهای مختلف است .نمک اپسوم حاوی منیزیم است که به تنظیم آنزیم ها و عملکرد اعصاب در بدن کمک می کند. همچنین می تواند به جلوگیری ازسخت شدن  شرایین کمک کند. همچنین با استفاده از نمک های اپسوم می توان لخته های خون را کاهش داد.

بعضی از پزشکان نمکهای اپسوم را به عنوان بازدارنده حملات ناگهانی قلبی تبلیغ می کنند. همچنین به بهبود بریدگی های جزئی کمک می کند. صدها سال است که مردم از این کالای استاندارد خانگی استفاده می کنند و کاربردهای متنوعی برای آن پیدا کرده است. منیزیم همچنین به جذب سایر مواد معدنی و مواد مغذی کمک می کند.

مزایای عمومی نمکهای اپسوم

*رفع استرس و آرامش بخش بدن است*
استرس می تواند آدرنالین موجود در بدن شما را افزایش دهد و سطح منیزیم را کاهش دهد. نمک اپسوم که در آب گرم حل می شود می تواند به بدن در جذب منیزیم کمک کند ، که باعث ایجاد آرامش در بدن می شود.

تحقیقات نشان داده است که اگر حداقل سه بار در هفته در نمک اپسوم خیس بخورید ، ضمن کاهش استرس ، سطح انرژی خود را افزایش می دهید. در تسکین دردها و اسپاسم های عضلانی یا حتی دردهای مربوط به زایمان موثر است.

استفاده از Epsom می تواند به شما در آرامش و کاهش استرس که منجر به اضطراب کمتر و خلق و خوی بهتر می شود ، کمک کند. همچنین می تواند به بی خوابی کمک کند.

دستورالعمل حمام نمک Epsom:

-حدود 40 دقیقه برای زمان خیساندن وقت بگذارید.
-کودکانی که وزن آنها کمتر از27 کیلو گرم  است: ½ فنجان Epsom اضافه کنید
-افراد با وزن27الی 45 کیلوگرم : 1 فنجان نمک اپسوم اضافه کنید
-افراد با وزن 45 الی 68 کیلوگرم : 1 ½ فنجان Epsom اضافه کنید
-افراد با وزن 68 الی 90 کیلوگرم: 2 فنجان نمک اضافه کنید
-به ازای هر 22کیلو گرم  بیشتر ½ فنجان اضافه کنید. از وان با اندازه معمولی استفاده کنید.

مسکن درد

با آغشته شدن به نمک اپسوم یا ایجاد خمیر غلیظ جهت مالش در ساییدگی یا درد عضلات ، می توان التهاب و درد را کاهش داد. برای کمک به کشیدگی های عضلانی ، رگ به رگ شدن و حتی سردردهای میگرنی میتوان  استفاده کرد.

در  درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند.
شناخته شده است که نمک اپسوم گردش خون را افزایش می دهد ، که به درمان بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند. همچنین می تواند شدت عوارض دیابتی را کاهش دهد.

30 کاربرد برتر نمک Epsom:
1=برای جلوگیری یا درمان پای ورزشکار ، پا را در Epsom محلول آغشته کنید .

2=با خیساندن پوست می توانید.پوست مرده هارا تکه تکه بردارید.

3=برای درمان قارچ ناخن روزانه سه بار پا را در نمک اپسوم خیس کنید.

4=برای رفع کبودی و پیچ خوردگی ، محل مورد نظر را با  2 فنجان Epsom در آب گرم قرار دهید.

5=با قرار دادن 2-3 قاشق چای خوری نمک اپسوم در آب و خیساندن مفصل برای حدود 30 دقیقه ، نقرس را راحت کنید.

6=مقدار کمی نمک اپسوم را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید تا پوست نرم شود.

7=برای لایه برداری از پوست ، یک قاشق چای خوری Epsom را با پاک کننده معمولی خود ترکیب کنید. خوب اعمال کنید و ماساژ دهید. با آب شیرین بشویید.

8=برای از بین بردن جوش های سرسیاه ، یک قاشق چای خوری Epsom را با سه قطره ید و آب جوش مخلوط کنید.

9=ده دقیقه خیساندن پا در آب گرم و نصف فنجان نمک اپسوم به بوی پا کمک می کند.

10=برای از بین بردن  خشکی مو می توانید با ترکیب یک گالن آب ، یک فنجان Epsom و یک فنجان آب لیمو . بگذارید این محلول یک روز بماند. این مخلوط را روی موهای خشک بمالید و سپس طبق معمول شامپو بزنید.
……..

برای مطالعه بخش دوم این مقاله کلیک کنید 

دسته بندی نشده مقالات

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: اپسوم گنجینه شگفت خانهقسمت انگیز – برای 30, استفاده انگیز هر 30 پنهان گنجینه – اول نمک خانهقسمت ای برای شگفت اپسوم, ای برای گنجینه هر اول, استفاده اپسوم پنهان برای نمک هر انگیز, برای – ای نمک شگفت انگیز هر برای گنجینه اپسوم استفاده پنهان اول, استفاده, 30 شگفت –, نمک گنجینه استفاده اپسوم ای خانهقسمت هر انگیز 30 برای پنهان, اپسوم برای شگفت نمک 30 خانهقسمت هر اول انگیز, 30 گنجینه هر نمک اپسوم, 30, 30 هر برای اپسوم انگیز پنهان نمک – خانهقسمت اول برای استفاده شگفت, استفاده برای – ای,

فهرست