چگونه با مصرف نمک دریا وزن خود را کاهش دهیم؟

نمک دریاچه ارومیه | گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء مقالات چگونه با مصرف نمک دریا وزن خود را کاهش دهیم؟
رژیم نمک

چگونه با مصرف نمک دریا وزن خود را کاهش دهیم؟

  • میزان نمک مورد نیاز بدن

توصیه می کنیم که مصرف نمک، کمتر از 6 گرم در روز در حدود یک قاشق چای خوری باشد. این مصرف به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی ، بسیار ضروری است. با این نتیجه کلی، محققان دریافتند که مصرف بالاتر از حد معمول نمک سبب اضافه وزن کاذب می شود.

در صورتی که  پس از بررسی  آزمایش سدیم، می خواهید بدانید که چه مقدار سدیم باید در روز برای کاهش وزن استفاده کنید، پاسخ ساده این است: به استثنای اینکه شما یک فرد بسیار فعال هستید و یا در یک رژیم غذایی بسیار کم سدیم قرار دارید، نیازی به مصرف  سدیم اضافی در هر روز نخواهید داشت.

درمان بیماری خود را از نمک دریا بگیرید!

این مورد به خصوص زمانی است که  شما سعی در از دست دادن وزن داشته باشید. مصرف نمک زیاد، برای 99٪ از افراد موضوع  زیاد جالبی نبوده و بنابراین به خصوص در مورد کاهش وزن، شما می توانید از این موضوع به نفع خود برای اجتناب از مصرف سدیم استفاده کنید.

به این ترتیب، می توان دریافت که با مصرف کمتر سدیم می توانید وزن خود را کاهش دهید. همچنین در صورتی که از یک رژیم کم  سدیم  استفاده کنید، احتمالا وزن شما خیلی سریع کاهش خواهد یافت. اما پس از رژیم گرفتن و بازگشت به استاندارد خود، رژیم سدیم بالا، می تواند باعث برگشت مجدد وزن شما شود

خبر خوب این است که در صورتی که این اتفاق برای شما بیفتد، شما لزوما  دچار اضافه وزن با چربی بالا و اضافه نمی شوید. اما خبر بد نیز این است که شما به وزن دلخواه خود نرسیده اید.

 

تاثیر نمک در رژیم لاغری

 

اگر می خواهید تاثیر نمک در کاهش وزن را امتحان کنید، این روش را امتحان کنید البته عوارض آن را هم در نظر بگیرید چرا که ما این روش را به شما توصیه نمی کنیم. از یک رژیم کم نمک استفاده کنید. در این زمان سطح نمک بدن شما در ابتدای کار به میزان کم است. در طول 10 روز آزمایش ،در طی روز میزان مصرف کالری خود را از طریق مواد غذایی تا 1.500 کالری حفظ کنید.

در این رژیم غذایی شما می توانید از همه نوع مواد غذایی مصرف کنید. همچنین، در طی روز وعده های غذایی خود را کامل کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز دیگری نمی تواند منجر به از دست رفتن وزن شما شود.

همچنین، هر روز ورزش کنید و فعالیت بدنی داشته باشید. از طریق ورزش می توانید میزانی کالری بسوزانید. با  مصرف 1،500 کالری و تمرین بدنی و کاهش حدودا 300 کالری در روز، شما هر روز یک کالری خالص به میزان 1.200 کالری دریافت  می کنید.

شش خاصیت درمانی نمک دریایی دریاچه ارومیه

در 5 روز اول آزمایش، نمک بیشتری به وعده های غذایی خود اضافه کنید. مقدار دقیق نمکی را که در 5 روز اول دریافت نکرده اید را اندازه گیری کنید. مشاهده خواهید کرد که این میزان، بیش از حداکثر مقدار توصیه شده روزانه است. بنابراین، رژیم کم نمک قبل از آزمایش، یک رژیم پر نمک در نیمه اول آزمایش و  یک رژیم کم نمک برای نیمی از آزمایش است

این تعادل نشان می دهد که تاثیر نمک در کاهش وزن ، موارد دیگری هم باید رعایت شود. این موضوع که مصرف بالا و یا کم نمک، عامل بازدارنده در افزایش وزن و عامل موثر بر کاهش وزن باشد؛ به تنهایی صادق نیست. بدن انسان دارای سیستم پیچیده ای است که متابولیسم آن بر حسب موارد مختلفی عمل کرده و یک گزینه  خاص به تنهایی نمی تواند تاثیر بالایی در هدف مورد نظر فرد داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان نمک شفاء 22 22 43 33 – 044 تماس حاصل نمایید.

شرکت نمک شفاء تولید کننده انواع نمک دریایی از جمله نمک های درمانی می باشد.
خرید نمک دریایی

5 (100%) 8 votes

مقالات

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست