چرا شنا کردن در آب دریا مفید است؟

نمک دریاچه ارومیه شفاء دسته بندی نشده چرا شنا کردن در آب دریا مفید است؟

چرا شنا کردن در آب دریا مفید است؟

چرا شنا کردن در آب دریا مفید است؟

چه اتفاقی می افتد اگر نوشیدن آب شور شود. آسیب آب شور و سود و آسیب رساندن. روش پاکسازی روده در خانه

آب شور دریا یک ماده اسرارآمیز برای سلامتی است!

با اینکه همه ما تابستان ها از سواحل آفتابی فرار می کنیم اما متخصصان معتقدند که این آبی زیبا برای شما بسیار مفید است. غرش موج ها، هوای تازه اقیانوس و افق بی پایان آبی ربطی به اثرات درمانی فوق العاده آن ندارد هرچند همه اینها نیز از دیرباز اثرات درمانی داشته اند.
ولی حقیقت این است که دریا و اقیانوس با دارا بودن آب شور غنی از املاح معدنی شفابخش هستند. پزشکان در قدیم نیز برای برخی از بیماریها سفر به ساحل و شناکردن را تجویز می کردند درحالیکه یونانیان باستان در آب غنی از نمک های معدنی استحمام می کردند. مطالعات جدید نیز نشان می دهد که نمک موجود در آب دریا و اقیانوس برای سلامتی شما اثرات درمانی دارد.

مزایای نمک موجود در آب دریا و اقیانوس

زندگی در کنار ساحل شما را تشویق می کند بطور منظم ورزش کنید برای مثال پیاده روی و دوچرخه سواری در ساحل که در تفریحات ساحلی همه ما وجود دارند، برای سلامتی بسیار مهم هستند.
قبلا تحقیقات ثابت کرده اند که ورزش می تواند ناقلین عصبی مانند نورآدرنالین را افزایش دهد که کمبود آن منتهی به افسردگی می شود. بنابراین تعجب آور نیست که زندگی در کنار سواحل باعث سبک زندگی سالم تر می شود.
شناکردن در دریا نیز ورزش فعال دیگری است که در کنار پیاده روی و دوچرخه سواری در ساحل می تواند یک درمان کامل برای برخی از بیماریهای روحی باشد. شنا ورزش انرژی گیری است که باعث می شود شما برای افزایش توانایی به خوبی از خودتان مراقبت کنید و شاید باعث انتخاب یک سبک زندگی سالم تر شود.
یک ساعت شناکردن با سرعت متوسط حدود ۵۰۰ کالری انرژی می سوزاند که اگر در آبهای سرد شنا کنید این کالری سوزی بیشتر هم می شود.
شنا کردن می تواند ذهن شما را پاک کند
هدف همه ما از تفریح و گردش این است که ذهن و فکر ما از گرفتاریهای زندگی روزانه رها شود و صدای اقیانوس یکی از بهترین گزینه ها برای از بین بردن استرس و رسیدن به آرامش است.
لمس شن های ساحل و بوی نسیم ساحلی یک راهکار عالی برای رسیدن به آرامش است. از نظر بیولوژیکی نیز محرک های تصویری – شنیداری موجود در ساحل سیستم عصبی ما را تحریک می کند تا بدن را آرام کند.
ورود به آب دریا برای انسان وضعیتی مانند مراقبه ایجاد می کند که ناشی از تغییر الگوی تنفس و ضربان قلب است زیرا موقع شنا کردن هیچ صدایی جزء موج های دریا به گوش نمی رسد بنابراین هیچ استرس و نگرانی وجود ندارد و این یک تجربه معنوی است.
با این وجود اگر به ساحل دسترسی ندارید می توانید از استخرها کمک بگیرید زیرا تحقیقات نشان داده است که شناکردن بطور چشمگیری علائم اضطراب و افسردگی را از بین می برد.

نمک دریا برای سلامت شما خوب است

اگر شما در یک شهر زندگی کنید تفاوت هوای ساحلی را با شهر کاملا تشخیص می دهید. هوای دریا حاوی یونهای منفی است که باعث افزایش هورمون شادی بخش یعنی سروتونین می شود که مهمترین عامل در دریا درمانی است. علاوه براین نگاه کردن به یک منظره طبیعی زیبا که شامل ساحل و دریا و… است می تواند باعث باعث افزایش سلامتی و حتی افزایش توانمندی و کارایی افراد در موقعیت های شغلی مختلف شود.
همچنین تحقیقات نشان داده است که پیاده روی در ساحل کیفیت خواب را بهبود می بخشد که این امر مدیون صدای ریتمیک موج هایی است که با ساحل می رسند و برمی گردند.

تاثیر دریا در تقویت سلامتی بدن

عناصر حیاتی موجود در آب دریا خصوصا منیزیم سیستم عصبی ما را تنظیم می کنند تا کارهای بسیاری انجام دهد. تحقیقات نشان داده است که ما این ماده را به اندازه کافی دریافت نمی کنیم و استرس های معمول ذخایر آنرا در بدن از بین می برد. تنفس در ساحل دریا و اقیانوس و مصرف غذاهای دریایی باعث می شود که ما به اندازه کافی منیزیم جذب کنیم که منافع بسیاری برای سلامتی دارد.
نمک موجود در آب دریا منافع فیزیکی نیز دارد از اکسیژن رسانی بهتر به بدن تا تنظیم سطح قندخون برخی از مزایای آب شور دریاست. علاوه بر این شناکردن در آب سرد دریا باعث افزایش گلبولهای سفید خون شده و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند.

تاثیر آب شور در تسکین بیماریهای پوستی

حتما شما هم تاکنون شنیده اید که مشکلات پوستی برخی از افراد در طول تعطیلات کنار ساحل بهبود یافته است. اکسیر جادویی برای درمان بیماریهای پوستی مواد معدنی موجود در دریا هستند که یک منبع مغذی بی پایان برای انسان است. آب دریا سرشار از املاحی مانند منیزیم ، روی ، آهن و پتاسیم است که هریک به تنهایی فواید فوق العاده ای برای سلامتی دارند. این مینرالها ضد التهاب هستند و به بهبود و محافظت از پوست کمک می کنند.
آب دریا یک درمان عالی برای مشکلات پوستی مانند اگزما است و مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان داده اند که نمک غنی از منیزم موجود در آب دریا و اقیانوس می تواند پوست را هیدراته کند و خشکی پوست را از بین ببرد . آب دریا با پرکردن مجدد ذخایر مینرالهای بدن همچنین می تواند التهابات پوستی را کاهش داده و عملکرد پوست را بهبود ببخشد .

بیماری EB؛ بیماری پوستی بدشکل- اخبار رسانه ها تسنیم | Tasnim

دسته بندی نشده

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: چرا کردن شنا مفید, شنا است؟ چرا آب دریا, مفید کردن شنا چرا دریا, دریا است؟ شنا چرا, آب دریا شنا است؟ کردن, چرا است؟, شنا دریا کردن چرا, کردن دریا شنا, است؟ آب دریا, آب مفید, شنا, چرا, دریا کردن چرا مفید است؟ شنا, شنا چرا کردن دریا آب است؟, مفید دریا آب است؟,

فهرست