پنج ویژگی مهم درکیفیت نمک دریا

پنج ویژگی مهم درکیفیت نمک دریا

پنج ویژگی مهم درکیفیت نمک دریا

رسول خدا(ص) در حدیثی به امام علی(ع) درباره خوردن نمک توصیه کردند:

قالَ رَسُولُ اللَّهِ(ص) فِی وَصِیَّتِهِ لِعَلِیٍّ (ع) یَا عَلِیُّ ابْدَأْ بِالْمِلْحِ وَ اخْتِمْ بِالْمِلْحِ فَإِنَّ فِی الْمِلْحِ شِفَاءً مِنْ سَبْعِینَ دَاءً مِنْهَا الْجُنُونُ وَ

الْجُذَامُ وَ الْبَرَصُ وَ وَجَعُ الْحَلْقِ وَ وَجَعُ الْأَضْرَاسِ وَ وَجَعُ الْبَطْن‌.

رسول خدا(ص) به امام علی(ع) توصیه کرد:

ای علی!

غذایت را با نمک آغاز کن و با

تمام کنکه نمک شفای هفتاد بیماری از جمله جنون و خوره و برص و درد گلو و درد دندان و درد شکم است.

 

مکارم‌الاخلاق شیخ طبرسی، ص ۱۸۹


پنج  ویژگی  مهم درکیفیت نمک دریا

اگر کسی از شما پرسید کیفیت یعنی چی  ؟چه پاسخی برایش خواهید داد .آیا تا کنون به این سوال فکرکرده اید ؟90درصد شما با توجه به موقعیتی  که دارید به این سوال پاسخ میدهد .به عنوان مثال اگر شما دریک رستوران مشغول باشید ممکن است کیفیت  از نظر شما غذای خوب /سرویس بدون نقص /لباس مناسب وتمیزسرویس دهنده ها وچیزهایی از این قبیل معنی بدهد.حال اگر شما دریک فروشگاه  محصولات غذایی یا پوشاک هستید یا به دلایلی چند روزی دریک بیمارستان بستری  باشید مانند مثال بالاممکن است باتوجه به موقعییتخود کیفیت را معنی کنید.

مثال های ذکر شده یک حقیقت مهم را درباره کیفیت بیان میکند>کیفییت توسط مشتری یا خدمات گیرنده تعیین میگردد نه توسط تولید کننده یا سرویس دهنده به تعریف دیگر کیفییت مجموعه ای از خصوصیات ومشخصات یک کالا یا خدمات است که احتیاجات  و رضایت مصرف کننده را تامیین می کند.اکنون با نگاهی به موارد ذیل میتوانیم مفهوم کیفییت را بهتر درک کنیم.

1.کیفیت توسط مشتری تعریف میشود

مهم ترین ویژگی کیفیت پیوند آن با مشتری است.کیفیت همان چیزی است که مشتری می گوید .یعنی درست همان چیزی باید باشد که میخواهد وبه او داده شود. بنابراین رضایت مشتری بستگی به کیفیت کالاو خدمات ما دارد.

2کیفیت باید هم مشتری درونی و هم مشتری بیرونی را راضی کند.
مشتری درونی و مشتری بیرونی

مشتریان بیرونی به افرادی گفته گفته میشود که خارج از شرکت و پروسه کاری کالا یا خدمات تولیدی ما را از شرکت ما دریافت میکنند.واما مشتریان درونی به چه افرادی میگویند مشتریان درونی افرادی از همکاران ماهستند که فرایند بعدی کار مارا انجام میدهند

3کیفیت باید در فرایند کار نیز همانند محصول تولیدی اعمال شود.

کیفیت در فرایند به مواردی اطلاق میشود که ما درتولید محصول وانجام کارخود مراعات میکنیم تا نیاز مشتریان تامیین گردد. کیفیت کالا و وخدمات ما بستگی به ان دارد که ایا مشخصات کالاها یا خدمات ما مطابق با خواسته های مشتری هست یا خیر؟معمولا مشتری محصولی را ترجیح میدهد که به طور عالی کار کرده وبا خواسته های او مطابقت داشته باشد.

4ازدیگر خصوصیات کیفیت یک محصول خوب وماندگار دربازار رغابت عبارتنداز

بی نقض بودن
قابل اطمینان بودن
قیمت منطقی ومعقول داشتن
بادوام بودن
خوش جلوه بودن
کیفیت خدمات به این معنی است که خدماتی که به مشتری می دهیم باید اورا خوشحال کند اطلاعات صحیح و دقیق به او داده شود .خدمات مطابق برنامه او بوده و اطمینان بخش باشد <همواره توجه خاص به وی داده شود.

 

5کیفیت یعنی انجام کاردرست و صحیح بدون تقلب دردفعه اول وبرای همیشه درتولید محصول

برای تامین احتیاجات مشتریان درونی خود وهمچنین مشتریان بیرونی ما نیاز به داشتن استاندارد *صدرصد درست* داریم /زمانی ما درباره رسیدن به هدف *صدرصد *درست صحبت میکنیم منظورمان فکرکردن در مورد پروژه های بزرگ نیست.مهم این است که ما در کار های کوچکی که انجام میدهیم هدف *صدرصددرست *را رعایت کنیم هرکاری که انجام می دهیم میتواند صدرصد درست باشد هم بار اول هم دردفعات بعدی.

6کیفیت یک طریقه زندگی است.

کیفیت چیزی نیس که ما ان را فقط در طول یک مسابقه به کیفیت آن بپردازیم. کیفیت بایدجزئی از فرهنگ کاری یک شرکت باشد.هریک از افراد یک شرکت اعم از مدیر +سرپرست+مدیر عامل وکارگران باید نسبت به ان مسئول باشند وهرروز روی آن کار کنند.
از شرکت هایی خرید کنید که با کارکنان /مشتریان و محیط زیست بااحترام رفتار میکنند.

اکنون که با واژه ی کیفیت و معانی مختلف آن اشنا شدید به راهکار های شناخت نمک دریایی با کیفیت  میپردازیم.

راه تشخیص نمک دریا چیست؟چه تفاوتی بین نمک دریایی باکیفیت تصفیه شده بانمک های بی کیفیت و الوده وجود دارد؟

تشخیص نمک دریا باکیفیت از نمک های تصفیه شده ونمک های بی کیفییت سنتی از دومنظر قابل توجه میباشد.
اول اینکه نمک ها از لحاظ ظاهری وفیزیکی ودوم از لحاظ عناصر تشکیل دهنده تفاوت های بسیاری باهم دارند.
نمک های دریایی با کیفیت بالا و مرغوبیت بسیار که با استاندارد ها ی جهانی تولید میشوند بانمک های سنتی نا مرغوب یه سری تفاوت های چشم گیری از قبیل دانه بندی قابل استفاده در نمکدان است درمورد نمک تصفیه نیز این صدق میکند و دانه بندی های بسیار مرتب وهمسانی دارند ولی در مورد نمک های سنتی /این نمک ها برای استفاده در نمکدان مناسب نیستند به دلیل وجوددانه های درشت تر و همسان نبودن بلور های نمک دانه های درشت از نمکدان رد نمیشوند.
رنگ نمک در نمک های دریا یی باکیفیت سفید ملایم متمایل به شیری است این درحالی است که نمک های تصفیه شده رنگ بسیار سفید ی دارند و علت این سفیدی غیر طبیعی بخاطر استفاده از ماده مضری به نام جوهر نمک است که به منظور سفید تر شدن نمک میزنند.در نمک های سنتی به دلیل اینکه پاک نمی شوند و حاوی گل /خاک/سنگ و آهک بوده وهمانطور از کنار دریا جمع آوری کرده و بسته بندی میکنند.رنگ کدر تری دارند و این باعث میشود هنگام استفاده درغذا رنگ غذا نیز کدر شود.
مبحث دوم که مربوط به طعم نمک دریایی میشود نمک دریایی باکیفیت به دلیل وجود عناصر مغذی شور متمایل به گس بوده و طعم ومزه ی بی نظیری به غذا میدهند این درحالی است که نمک های تصفیه شده بخاطر مزه ی شوری تندی که دارند باعث ایجاد سوزش در گلو میشود ونمک های سنتی بخاطر وجود گردو خاک وسنگ ریزه مزه ای تلخ دارند.

خیلی از افراد نمک را تنها به عنوان یک چاشنی برای مزه دار کردن میشناسندواطلاعات کافی راجب فوایدو مضرات این ماده نمیدانند.به همین جهت درهنگام خرید این محصول *نمک خوراکی*دقت لازم را انجام نمیدهد وبه همین جهت طی مدتی بروز مشکلاتی از قبیل بیماری فشار خون بالا/مشکلات برای زنان باردار/ومشکلات قلبی عروقی و……میشود

نمک دریایی چیست؟

همه انواع نمک ها از یک دریا و یا یک بدنه شور آب سرچشمه می گیرند، اما امروزه تمام نمک های موجود در بازار از اقیانوس ها گرفته نمی شوند. معنی این حرف چیست؟ نمک هایی که دریایی نیستند، اغلب از نمک های مدفون در زیر آب دریا در برخی نقاط به دست می ‌آیند. نمک دریایی نوعی نمک است که از تبخیر آب جاری دریا تولید می‌ شود. تبخیر توسط فرآیند تبخیر با هوای آزاد یا با فرآیند تبخیر سریع‌ تر انجام می ‌شود.

برخی از نمک‌ های دریایی ارزشمند که امروزه در دسترس هستند اغلب از روش تبخیر خیلی کم با نور خورشید به دست می آیند. هنگامی که نمک دریایی را می خورید که کمتر پردازش شده، در حقیقت از نمکی حاوی مواد معدنی و مفید برای سلامتی استفاده می کنید. هم چنین این نمک طعم و رنگ‌ های طبیعی دارد که آن را به افزودنی ای جالب برای پخت ‌و پز و نیز محصولات زیبایی خانگی تبدیل می کند.

نمک دریایی می تواند هم به صورت تصفیه شده و هم به صورت تصفیه نشده باشد، اگرچه برای بهره مند شدن از تمامی فواید سلامتی، توصیه می شود که از نمک دریایی تصفیه نشده استفاده شود. از طرف دیگر نمک دریایی تصفیه شده حاوی افزودنی های مضر است که منجر به “سندروم روده چکه کن” می شود.

۶ خاصیت نمک دریایی:

سرشار از مواد معدنی کمیاب
جلوگیری از کم آبی بدن و تعادل مایعات
بارگیری شده با الکترولیت ها
بهبود عملکرد مغز، ماهیچه و سیستم عصبی
حمایت از سلامت گوارشی
افزایش جذب مواد مغذی
غنی از مواد معدنی

گفته می شود که نمک های دریایی با کیفیت بالا به طور معمول حاوی بیش از ۶۰ مواد معدنی هستند. به طور کلی می توانیم بگوییم که نمک دریایی منبع بسیار خوبی برای دریافت مواد مغذی هستند.

به دلیل کمبود خاک غنی از مواد مغذی، روز به روز دریافت مواد مغذی از غذاهایی که می خوریم سخت تر و سخت تر می شود. بااین حال این مواد مغذی هنوز هم در دریاها و اقیانوس ها به مقدار زیاد موجود هستند، که از طریق انواع نمک دریایی میتوانیم به آنها دست یابیم.

نتیجه گیر

اقدامات احتیاطی در مورد نمک دریایی

با اینکه نمک دریایی فواید سلامتی بسیار زیادی دارد اما شما نباید در مصرف آن زیاده‌ روی کنید. اگر رژیم غذایی شما بیش از حد سدیم داشته باشد، پس از آن آب بیشتری توسط کلیه‌ها دفع می‌ شود که این امر می ‌تواند با متعادل کردن الکترولیت های ضروری دیگر، منجر به مشکلاتی شود.

نشانه های سدیم زیاد در رژیم غذایی ممکن است شامل التهاب، بی حسی، کم آبی، ضعف، تحریک پذیری و تحریک عضلات باشد.

هیپوناترمی (hyponatremia) زمانی اتفاق می افتد که بین سدیم و آب موجود در بدن شما تعادل برقرار نباشد. این وضعیت در میان نوزادانی که شیر مادر کمی دریافت کرده اند، افراد مسن، افراد مبتلا به دیابت یا مشکلات کلیوی، بیماران شدید سوختگی، افرادی که دیورتیک ها مصرف می کنند شایع است.

علایم این بیماری می ‌تواند شامل تشنگی شدید، سردرد، گیجی، عصبانیت، بی‌ قراری و خواب ‌آلودگی باشد. اگر فکر می کنید که ممکن است در معرض هیپناترمی باشید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

علاوه بر این اگر شما تصمیم دارید نمک سفره را از رژیم غذایی تان حذف کنید، باید مطمئن شوید که ید را از سایر مواد غذایی که مصرف می کنید به دست آورید. علاوه بر نمک یددار، شما همچنین می توانید ید را به طور طبیعی در غذاهایی مانند جلبک دریایی، محصولات لبنی، غذاهای دریایی و تخم مرغ نیز پیدا کنید.

اگر معمولا هیچ کدام از این غذاها را مصرف نمی ‌کنید، نمک دریایی یددار انتخاب خوبی است تا مطمئن شوید که نیاز روزانه خود را برای این مواد معدنی کلیدی برطرف کرده اید.

مقالات

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: درکیفیت ویژگی پنج مهم, پنج درکیفیت, ویژگی درکیفیت, ویژگی مهم پنج درکیفیت, ویژگی درکیفیت پنج, مهم درکیفیت ویژگی پنج, مهم پنج ویژگی, درکیفیت ویژگی مهم, مهم درکیفیت, ویژگی مهم, مهم درکیفیت ویژگی پنج, پنج, درکیفیت, مهم ویژگی درکیفیت پنج, پنج درکیفیت ویژگی مهم,

فهرست