همه چیز درباره لجن درمانی (لجن دریاچه ارومیه)

نمک دریاچه ارومیه شفاء دسته بندی نشده, مقالات همه چیز درباره لجن درمانی (لجن دریاچه ارومیه)

همه چیز درباره لجن درمانی (لجن دریاچه ارومیه)

فواید لجن درمانی برای سلامت بدن

لجن درمانی بر اندام های مختلف و قسمت های بدن تاثیر زیادی می گذارد. به درمان دردهای مزمن، یبوست، التهاب، سردرد،استرس ، بیماری های پوستی، و همچنین کمک زیادی به درمان سم زدایی می کند اما این تنها بخشی از خواص لجن درمانی است که در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

انواع لجن مناسب لجن درمانی

لجن های موجود در نقاط گوناگون جهان خصوصیت های مختلفی دارند. ترکیب لجن بسته به منشاءِ آن متفاوت است. اولا، ترکیبات معدنی لجن به نوع سنگ های موجود در منطقه و روند تشکیل خاک بستگی دارد. ثانیا، خصوصیت لجن تحت تأثیر انواع فلور و زیاگان منطقه است. بنابراین، قبل از استفاده از آن، در خصوص خواص لجن اطلاعاتی کسب کنید. مهم است که قبل از استفاده از هر نوع لجن، باید آنرا خشک و بعد پودر کنید، و برای حذف هر گونه ناخالصی موجود در پودر( سنگ، چمن و غیره) آنرا الک کنید.

* لجن سیاه

خاک تیره کمی حالت چربی دارد و به همین علت برای لجن درمانی مناسب است برای این که غنی از مواد معدنی است و همچنين به مدت طولانی آب را حفظ می کند. این نوع لجن همواره باید از الایش و هرگونه الودگی عاری باشد.

* لجن دریای مرده

کلئوپاترا و بلقیس لجن سیاه دریای مرده را برای افزایش زیبایی استفاده می کردند بدین دلیل که دارای خواص زیبایی بخش و توانایی های درمانی است. این نوع لجن بیش از 20 نوع نمک و مواد معدنی دارد از جمله منیزیم، کلسیم، پتاسیم برومید، سیلیکات، قطران طبیعی و عناصر ارگانیک. در حالیکه این مواد معدنی برای درمان انواع اختلالات پوستی موثر هستند، حضور سیلیکات باعث می شود که ماسک آن برای نرم کردن و پاکسازی پوست مفید باشد. لجن سبب افزایش گردش خون می شود و پوست را درخشان می کند.

* لجن مور

این یکی لجنی است که طی هزاران سال از بقاياي ارگانیک گل ها، سبزه و گیاهان دارویی تولید شده است. لجن مور چندین و چند سال طول کشیده تا بافت یکدست داشته باشد و دارای اسید فولویک، ویتامین ها، اسیدهای آمینه، هورمون های گیاهی است و حالتی دارد که به آسانی میتواند جذب بدن انسان شود. لجن دارای خواصی است که در اثر آن لایه ی بالاییی میتواند ناخالصی و الودگی ها را فیلتر نموده و خلوص لجن را حفظ کند. این لجن دارای خواص درمانی است و برای سم زدایی، التیام، زیبایی و تغذیه ی بدن انسان موثر است. لجن مور اثرات ضد التهابی و ضد پیری هم دارد. همچنين برای بهبود اختلالاتی مانند آرتروز و بهبودی اسیب در ورزش هم فوایدی دارد.

لجن درمانی به دو صورت استفاده می شود:

1.ماسک لجن

2.حمام لجن

۱. ماسک لجن:این یکی استفاده ی مکرر از ماسک لجن را شامل می شود. ماسک لجن به بهبود رنگ پوست کمک نموده و لکه های پوستی و تیرگی های پوست را کم رنگ می کند.

۲. استحمام لجن:این مورد شامل بکار بردن نوع خاصی از لجن می شود. این نوع لجن نمک طبیعی و مواد معدنی را به ميزان فراوانی به تمام قسمت های بدن می رساند. حمام لجن بسياري از بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، کهیر، ویتیلیگو یا پیسی موثر هستند.

لجن مخصوص صورت یک خمیر صاف و یکدست است که در اول با استفاده از آب سرد آماده می شود. این خمیر را روی صورت بمالید و به مدت 30 دقیقه صبر کنید خشک شود. بعد از گذشت 30 دقیقه، باید صورت تان را با آب سرد بشویید. این ماسک به بهبود رنگ پوست صورت کمک می کند. در صورت وجود اکنه این ماسک با جذب چربی اضافی و سموم از پوست به حل مشکل کمک می کند. این ماسک به کاهش حلقه های تاریک دور چشم هم کمک می کند.

فواید لجن درمانی برای سلامت بدن

1. لجن درمانی برای مشکلات پوستی
بدیهی است که بیش ترین فایده لجن درمانی روی پوست تاثیر می گذارد. تاثیر خنک کننده روی پوست و خون دارد و در نتیجه به کنترل اثرات کمک می کند. سلول های مرده پوست را از بین می برد و پوست را نرم تر می کند. هم چنین، لجن درمانی یکی از بهترین روش های سم زدایی است، چون سموم مضر ذخیره شده در پوست را از طریق منافذ آن بیرون می کشد.
2. لجن درمانی برای مشکلات چشمی
لجن درمانی بینایی را بهبود می بخشد . هم چنین استفاده از گل بر روی چشم ها به مقابله با بسیاری از مشکلات چشمی مانند عفونت چشم، سکته مغزی، خونریزی مغزی، واکنش های آلرژیک و گل مژه کمک می کند. به خصوص برای نسل جدید که زمان زیادی را به گوشی و تبلت نگاه می کنند، لجن درمانی منظم می تواند به حفظ سلامت خوب چشم کمک کند.
3. لجن درمانی موثر در مشکلات هضم و گوارش
لجن درمانی به تسکین سیستم گوارشی و تقویت تمام اندام های مرتبط کمک می کند. مالیدن آن بر روی شکم به بسیاری از مشکلات هاضمه از قبیل گاز، اسیدیته، یبوست و درد شکم کمک می کند. هم چنین گل درمانی به جذب گرمای روده و افزایش متابولیسم کمک می کند.
4. لجن درمانی برای استرس و سردرد
استفاده از لجن درمانی روی سر یک تجربه واقعا آرامش بخش است. استرس، افسردگی، اضطراب را کاهش می دهد و به خوابیدن خوب کمک می کند. هم چنین گاهی توسط متخصصان طبیعی برای برخورد با اختلالات سیستم عصبی مثل ، صرع،سیاتیک ،فلجی و غیره تجویز می شود.
5. لجن درمانی مفید برای مشکلات مفصل و ماهیچه ای
در شرایطی مثل ورم مفاصل، درد شدید و تورم در اطراف منطقه آسیب دیده را می توان به راحتی با روش لجن درمانی مقابله کرد. متخصصان درمان های طبیعی همچنین برای مشکلاتی مانند روماتیسم،نقرس ،التهاب اطراف مفصل ، فیبرومیالژی ، آرتروز و غیره، ماساژ گل تجویز می کنند و کمک زیادی به رهایی از سفتی مفاصل و حرکات می کنند.
چنانچه در بخش سلامت دلگرم گفته شده است رنگ سیاه آن همه نور خورشید را جذب می کند و آن ها را به بدن منتقل می کند.

گل برای مدتی طولانی رطوبت را حفظ می کند و زمانی که روی قسمت بدن اعمال می شود باعث می شود که سرد شود. شکل و سفتی آن را می توان به راحتی با اضافه کردن آب تغییر داد.ارزان و در دسترس است. قبل از استفاده از گل باید خشک، پودر و تمام سنگ ها، ذرات علف و دیگر ناخالصی ها،الک شود.

دیگر خاصیت بی نظیر گل درمانی (لجن) چیست؟

زمین حاوی مواد معدنی بسیاری است که برای سلامت انسان مفید است. درست است که آن را می توانید در درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات سلامتی به کار ببرید بگونه ای که به شما کمک کند. گل مورد استفاده جهت درمان باید حداقل چهار اینچ پایین تر از سطح زمین کنده شده باشد
و سپس سنگریزه و ناخالصی های آن جدا شده و این گل تمیز شده ممکن است در مقابل نورخورشید قرار داده شود تا بطور طبیعی گرم شده و مواد معدنی درون آن فعال شود و یا بطور مصنوعی تا حدود ۵۰ درجه سانتی گراد گرم شود این اثرات حرارتی سبب بهبود جذب مواد معنی توسط پوست خواهند شد.
در زمان استفاده آن را با آب مخلوط می کنیم و به شکل خمیر خاک رس بر روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.می توان در مقابل آفتاب قرار گرفت تا زمانی که خشک شود و شروع به افتادن کند و این امر در هر نقطه ممکن است در حدود ۲۰ دقیقه تا یکساعت بطول انجامد.برخی از مراکز آبگرم ممکن است
مشتریان خود را با پارچه بپوشانند که این امر از پراکندگی حرارت جلوگیری می کند و با کمک آب می توان گل و لای خشک شده را مرطوب ساخت و آن را ماساژ داد سپس از روی پوست پاک کرد. قبل از لجن یا گل درمانی از صابون حمام استفاده نکنید. زمانیکه گل مرطوب بر روی پوست مالیده می شود مواد معدنی آن توسط پوست ما جذب شده و وارد جریان خون می شود.
این یک واقعیت پذیرفته شده است که بدن ما ویتامین ها را از طریق پوست سریعتر جذب می کند تا از طریق مواد غذایی. از این رو این شیوه درمانی بنوعی اثر پاکسازی بر روی بدن دارد. حداقل طول دوره درمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب دو هفته است.
به گزارش دلگرم اگر نمی خواهید از گل مرطوب بطور گسترده در تمام نقاط بدن خود استفاده کنید می توانید مصرف آن را محدود به پوست صورت نمایید. همچنین اگر تنها یک جلسه می خواهید از حمام گل استفاده کنید ، مطمئن شوید که قبل از آن چیزی نخورده اید. بهترین زمان برای لجن درمانی صبح زود است.
از جمله اثرات کلی لجن درمانی بر روی بدن یا پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد :
حذف سلول های مرده پوست و نرمی و انعطاف پذیری بیشتر آن.
کاهش لکه های روی پوست.
حذف سموم از بدن و به عبارتی سم زدایی.
باز نمودن منافذ مسدود پوست.
بهبود گردش خون.
هیدراته کردن پوست بدن.
بازیابی تعادل PH پوست.
تحریک تولید کلاژن در پوست.
به حداقل رساندن منافذ باز ، چین و چروک و لکه های ناشی از افزایش سن.
۱۰۰% طبیعی ، سالم و اقتصادی است
اثرات تسکین کننده بر روی عضلات چشم.
تقویت سیستم ایمنی بدن.
افزایش توانایی بدن در تعریق و خروج سموم بدن.
همچنین در درمان بسیاری از مشکلات پوستی و بیماری ها نیز مفید واقع می شود که عبارتند از :
التهابات پوستی نظیر پسوریازیس ، اگزما ، آکنه ، جذام ، پوسته پوسته شدن ، کهیر ، ویتیلیگو ، ایکتیوز ، کبودی و ترمیم بافت.
بیماری های عضلانی و مفاصل همانند فیبرومیالژیا ، آرتروز ، جنب مفصلی ، روماتیسم ، نقرس ، دردهای اسکلتی و عضلانی و تورم.
اختلالات عاطفی مانند استرس بیش از حد ، سردرگمی و بی حالی.
مشکلات چشمی که عبارتند از ورم ملتحمه ، خونریزی کره چشم ، اصلاح بینایی ، عفونت چشم ، آلرژی و گلوکوم.
مشکلات تنفسی نظیر آسم ، ذات الریه ، دیفتری ، درد قفسه سینه ، احتقان، سرخک ، آنفلونزا و برونشیت.
مشکلات تولید مثل که شامل ناباروری به علت عفونت گردنه رحم ، نارسایی تخمدان و سالینژیت مترو هستند.
مشکلات قلبی همانند بیماری رینود ، آکروسیانوزیس و وقوع زخم در رگ.
اختلالات عصبی که عبارتند از درد عصبی ، سیاتیک ، صرع و فلج پس از سانحه.
مشکلات دستگاه گوارش که شامل نفخ ، یبوست ، سوءهاضمه ، درست عمل نکردن روده ، کولیت و اسهال می شوند.
از مشکلات و بیماری های دیگر که به شیوه گل درمانی قابل بهبودی هستند می توان به عدم تعادل هورمونی ، مشکلات کلیوی ، مسمومیت ، دیابت ، اختلال در عملکرد کبد ، تب مخملک ، عفونت گوش ، سردرد ، بی خوابی ، سرطان خون ، کم خونی ، پرکاری تیروئید و گزش حشرات اشاره کرد.

دسته بندی نشده مقالات

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: چیز دریاچه درباره همه ارومیه لجن درمانی, چیز لجن ارومیه درمانی همه, چیز درباره ارومیه همه لجن, ارومیه لجن چیز دریاچه, چیز درباره لجن ارومیه دریاچه همه درمانی لجن, ارومیه درمانی همه لجن دریاچه درباره چیز لجن, درمانی درباره ارومیه لجن, دریاچه درباره همه لجن ارومیه چیز درمانی, لجن همه درمانی درباره ارومیه دریاچه چیز لجن, لجن چیز دریاچه درمانی درباره, چیز همه درمانی درباره,

فهرست