نیاز فیزیولوژیک بدن در تنظیم مصرف نمک

نمک دریاچه ارومیه | گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء مقالات نیاز فیزیولوژیک بدن در تنظیم مصرف نمک
فیزیولوژی بدن در مصرف نمک

نیاز فیزیولوژیک بدن در تنظیم مصرف نمک

نیاز فیزیولوژیک بدن در تنظیم مصرف نمک :

نمکدان را باید از کنار دستتان بردارید و سراغ غذاهای شور نروید . شاید کار سختی باشد، اما غیر ممکن نیست. تغییر ذائقه مهمترین و سخت ترین قدم برای کاهش مصرف سدیم است.درست است که تغییر عادت های سنتی، بسیار زمان بر است و کار یک روز و دو روز نیست،اما اگر فقط کمی به خودتان سخت بگیرید،کمک شایانی به کاهش بیماری های قلبی و عروقی ،افزایش فشارخون، نارسایی کلیه و … کرده اید. آن چیزی که مسئولان به اتفاق بر آن تاکید دارند،شکل گیری ذائقه کم نمک در دوران کودکی و آموزش و اطلاع رسانی گسترده است.

دکتر بهروز برومند،فوق تخصص کلیه و رئیس سابق انجمن نفرولوژی ، نمک را از اساسی ترین موادی ذکر می کند که به تمام پارامترهای همودینامیک مانند گردش خون، میزان خون،و فشارخون مرتبط است.

فیزیولوژی کلیه و فعالیت آن حتی در ارتباط با سیستم ایمنی متاثر از نمک است و در حقیقت نمک زبانی است که کلیه آن را میفهمد.در واقع کلیه نقش اساسی در تنظیم میزان نمک بدن بر عهده دارد.دکتر برومند نمک را به چاقوی تیزی تشبیه می کند که در عین حال برای بریدن جسم سخت به کار می رود و مفید است اما می تواند دست را هم ببرد.

 

کلیه و نمک

 

همانطور که بدن انسان نیازمند نمک است،افزایش مصرف نمک نیز بسیار زیانبار است.اگر مصرف زیاد نمک به فشارخون بالا در فرد منجر شود،این فشارخون بر کلیه تاثیر می گذارد و موجب نارسایی کلیه می شود.در عین حال افرادی که فشارخونشان پایین است یا  به علت تعریق زیاد،آب زیادی از دست دادند، مانند بیماری که دچار اسهال شده اند و یا کسانی که در حج هستند، باید به میزان لازم نمک مصرف کنند تا بدنشان به حالت عادی بر گردد.

دکتر برومند توضیح می دهد: میزان مصرف نمک در افراد بستگی به احتیاج بدن آن ها دارد.اگر کسی فشار خون بالا دارد و یا دچار دیابت است و همچنین فردی که خیز دارد و دست و پایش ورم دارد و به تنگی نفس مبتلا است،نباید نمک مصرف کند.حتی بعضی افراد بنابر نوع بیماریشان شیر هم که حاوی مقداری نمک است را نباید مصرف کنند،بنابراین افراد باید از میزان نمک در مواد غذایی مطلع باشند.

وی مهمترین مسئله در کاهش مصرف نمک را آموزش می داند و می گوید : تغببر ذائقه در افراد بسیار مشکل است،بنابراین باید کودکان را از ابتدا به خوردن غذاهای کم نمک عادت بدهیم تا ذائقه آن ها به همین صورت شکل بگیرد.علاوه برآن اگر فردی سابقه خانوادگی فشارخون دارد، باید فرزندان خود را به خوردن غذاهای کم نمک عادت بدهد تا در آینده دچار فشارخون نشوند.

 

نمک و فشارخون

 

دکتر برومند تاکید می کند: از آنجا که ذائقه ایرانی ها به غذاهای پر نمک عادت دارد، بیشتر موادغذایی که مصرف می کنیم ، مقدار قابل توجهی نمک دارد.در واقع نمی توان گفت یک ماده غذایی به طور مطلق نمک ندارد.حتی یک کاسه برنج بدون افزودن نمک به آن حدود 1500 میلی گرم کلرور سدیم یا 750میلی گرم نمک دارد.پس باید از خوردن غذاهای پرنمک  مانند انواع چیپس و غذاهای آماده پرهیز کنیم.همچنین غذاهایی مانند آش رشته به دلیل وجود رشته در آن حاوی نمک بسیاری است .باید گفتی سیب زمینی با گل پر و آب لیمو جایگزین مناسبی است و یا اگر خوردن خیار بدون نمک کار بسیار سختی است، می توان به جای آن گلابی خورد.بیمارانی که ناراحتی قلبی دارند و کلیه آن هاسالم است،حتما نمک دریایی مصرف کنند.

زیرا نمک دریایی طبیعی باعث افزایش فشار خون و باعث بروز بیماری قلبی نمی‌شود و احساس تورم ناشی از نگهداری آب در بدن را نیز به همراه ندارد.و همینطور املاح و مواد معدنی موجود در نمک دریا از نمک طعام معمولی بیشتر بوده، طعم آن نیز خوش طعم تر از نمک شیمیایی است.

 

مقالات

, , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست