نمک چند اقلیم شفاء

ویژگی یک نمک خوراکی با کیفییت عالی

نمک حقیقی طعام، نمکیست که فاقد فلزات سنگین سمی بوده ولی دارای عناصر و املاح مفید برای بدن است و همانطور که می دانید امروزه به نمک کلرور سدیم نقدهایی وارد می شود و دلیل آن این است که در طب سنتی چنین نمکی خلاف مکانیسم نظام سلامت‌ بدن عمل می کند و طب سنتی معتقد است که نمک مورد تأیید روایات مستند اسلامی، نمکی می باشد که 72 بیماری را درمان می‌بخشد.

اما فواید سنگ نمک و نمک دریا و تأثیر آن بر سلامت بدن

حاوی 80 ویتامین مفید می باشد.
حاوی موادی مانند پتاسیم و کلراید منیزیم.
فرایند رسیدن مقدار کافی آب به بافتهای بدن را افزایش می دهد.
می تواند کلیه های شما را حمایت کند.
به سم زدایی کلیه ها کمک می کند و این میتواند پاکسازی کولون را بهبود بخشد.
موجب بهبود سلامت و قدرت جنسی می شود.
موجب بهبود ساختار مغز می گردد.
از سلامت قلب حمایت می کند.
فرایند رسیدن سطوح انرژی به بدن را بهتر می کند.
برای کسانی که مشکل تیروئید دارند مفيد است.


آیا تاکنون نام نمک جهرم به گوشتان رسیده؟ نمک جهرم چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

نمک طبیعی جهرم از معادن سنگ نمک جهرم استخراج می شود که سرشار از کلسیم, پتاسیم, ید طبیعی و… است و ظاهری شبیه به نمک معمولی دارد اما برخلاف نمک معمولی باعث افزایش فشار خون نشده و حاوی موادیست که برای بدن مفید است. نمک جهرم به‌دلیل طبیعی بودن باعث بروز بیماری قلبی نمی شود و احساس تورم ناشی از نگهداری آب در بدن را به‌همراه ندارد، بنابراین موجب افزایش وزن نشده و مواد معدنی و مغذی برای حفظ سلول‌های خونی بدن را نیز تأمین می‌کند.

یکی از دستورات پیامبر گرامی اسلام(ص) خوردن کمی نمک قبل از غذا می باشد که امروزه طب سنتی دلیل این موضوع را بیان کرده است و تاکید می کند که نمک به دلیل داشتن مزاج گرم و خشک رطوبت و سرمای معده را از بین می برد و به هضم غذا کمک می کند و باعث جلوگیری از ترش کردن و احساس سوزش سر معده بعد از غذا خوردن می شود. البته باید توجه داشت مصرف بیش از اندازه نمک موجب مشکلات عدیده ای می شود و مصرف نمک قبل و بعد از غذا باید کم و در حد تعادل صورت گیرد

خواص و فواید جالب توجه نمک صورتی هیمالیا

هیمالیا، بلندترین کوهستان دنیا که به طول 2400 کیلومتر در عرض آسیا گسترش یافته است و صفحات قاره ای هندوستان را با آسیای مرکزی به هم متصل کرده است. جایی که این قله های سرکش سر به فلک کشیده اند، 250 میلیون سال قبل یک دریا بوده است. که در بدنه ی باستانی آبی آن، یک اکوسیستم کامل و دست نخورده وجود داشته است. از آنجا که صفحات زمین حرکت در طول ادوار مختلف هیمالیا را به سمت بالاتر سوق داد، دریا تبخیر شد و تمامی مواد معدنی حیاتی آن زیر نور آفتاب به صورت کریستالی درآمد و شد آنچه که ما امروزه آن را با عنوان نمک صورتی هیمالیا می شناسیم.
به علت حالت هایی که هر کدام با آن شکل گرفتند، این خالص ترین نمک دریا، یکی از بهترین منابع مواد معدنی طبیعی بر روی سیاره زمین هستند و به مراتب از نمک طعام سفید و تسویه شده سالم تر است.
هیمالیا، بلندترین کوهستان دنیا که به طول 2400 کیلومتر در عرض آسیا گسترش یافته است و صفحات قاره ای هندوستان را با آسیای مرکزی به هم متصل کرده است. جایی که این قله های سرکش سر به فلک کشیده اند، 250 میلیون سال قبل یک دریا بوده است. که در بدنه ی باستانی آبی آن، یک اکوسیستم کامل و دست نخورده وجود داشته است. از آنجا که صفحات زمین حرکت در طول ادوار مختلف هیمالیا را به سمت بالاتر سوق داد، دریا تبخیر شد و تمامی مواد معدنی حیاتی آن زیر نور آفتاب به صورت کریستالی درآمد و شد آنچه که ما امروزه آن را با عنوان نمک صورتی هیمالیا می شناسیم.
به علت حالت هایی که هر کدام با آن شکل گرفتند، این خالص ترین نمک دریا، یکی از بهترین منابع مواد معدنی طبیعی بر روی سیاره زمین هستند و به مراتب از نمک طعام سفید و تسویه شده سالم تر است

بررسی دقیق تر خواص و فواید نمک صورتی هیمالیا

1.نمک صورتی هیمالیا برای تسکین دردها

یک حمام آب گرم به همراه نمک هیمالیایی جهت شل سازی عضلات گرفته شده بسیار خوب است. منیزیم و تعداد کمی از مواد معدنی موجود در این نمک،از طریق پوست جذب می شود تا به التیام ماهیچه های آسیب دیده و دیگر بافت های نرم کمک کند. مواد معدنی در نمک هیمالیا همچنین در تقویت استخوان ها، پوست و بافت های پیوندی به کار می آید که این اندام ها ممکن است در ایجاد درد در بدن نقش داشته باشند.

2.نمک صورتی هیمالیا برای تخلیه ی سینوس
حتما می دانید که آب نمک چگونه اقدام به پاک کردن سینوس های شما می کند. سعی کنید از محلول آب و نمک هیمالیایی در ظروف خود به عنوان پاک کننده سالم تر استفاده کنید. نمک هیمالیا باکتری و تمام اجزایی که ایجاد کننده آلودگی هستند را می کشد که این آلودگی ها ممکن است در حفره های بینی شما به علت تنفس هوای آلوده رخنه کنند. هر از گاهی اگر ایده فرو بردن آب در سوراخ بینی خود را دوست ندارید، شما می توانید از استنشاق نمک کریستالی هیمالیا برای پاکسازی سیستم تنفسی خود استفاده کنید.

3.نمک صورتی هیمالیا برای کاهش فشار خون
به علت محتوای سدیم بالای این نمک، گفته می شود که نمک هیمالیا قابلیت کاهش فشار خون را دارد که بسیاری از افراد را از کوره به در می کند. هرچند تمام عمر به شما گفته ایم که مصرف زیاد نمک موجب صعود فشار خون ما می شود اما کمی تجدید نظر کنید و بلاخره خواهی فهمید که استثناهایی هم وجود دارد. گفته می شود که تمامی نمک های هیمالیای طبیعی در تهیه نمک طعام استفاده می شوند که دروغ است، بدن شما در واقع زمان بیشتری برای تجزیه مواد معدنی دارد. بدن ما به آب بیشتر جهت دفع سدیم اضافی نخواهد داشت، علاوه بر آن نیز آب زیادی جذب نخواهید کرد و بدن شما مجبور به سخت کار کردن نخواهد بود.

4.نمک صورتی هیمالیا برای جذب بیشتر روده ها

برای کمک به روده ها جهت جذب مواد مغذی این موضوع بسیار مهمی است که مواد مغذی بیشتری را از غذا به دست آوریم. نمک هیمالیا ظرفیت روده های شما را ارتقا می دهد تا عملکرد بهتری در جذب مواد مغذی از غذای گوارش شده داشته باشند.

نمک دریاچه قم

دریاچه نمک قم   در 40 کیلومتری شمال شهرستان قم و 85 کیلومتری جنوب تهران دریاچه قمو در حاشیه بزرگراه تهران قم قرار دارد. این دریاچه که به دریاچه ساوه- قم ودریاچه شاهی هم معروف است، به مساحت تقریبی 240 کیلومتر مربع درشمال شرق شهرستان قم واقع شده است ورشته کوههای البرز درشمال ان قرار دارد وسعت وشکل دریاچه متناسب باورود آب ومیزان بارندگی آن درفصول مختلف سال متفاوت است . درمواقع بارندگی وذوب برف های ارتفاعات اطراف چون برمیزان آب ورودی افزوده می شود، وسعت آن زیاد ودرغیرازاین ایام وسعت آن کاهش می یابد. بدین ترتیب سطح آب دریاچه پیوسته درنوسان است.

خواص

👈تنظیم فشار خون
👈تنظیم قند خون
👈رفع درد مفاصل
👈رفع عفونت
👈انتی باکتریال
👈انتی ویروس
👈بدون ید شیمیایی


گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء

گروه تولیدی مادر تخصصی نمک دریاچه ارومیه (شفاء) تنها کارخانه تولید و فرآوری نمک دریایی و نمک دریاچه ارومیه

به تازگی به تولید فاز جدیدی از نمک  های خوراکی به نام نمک چند اقلیم شفا اقدام کرده است .

به زودی شاهد محصولات جدید نمک شفاء در فروشگاه ها و عطاری های معتبر سراسر کشور خواهید بود.

هم اکنون نیز نمک های طبیعی و صد در صد ارگانیک دریایی شفاء را می توانید از فروشگاه ها و عطاری های معتبر سراسر کشور خریداری نمایید.

با نمک های دریایی شفاء ، دریاچه ارومیه را به خانه خود ببرید .

 

دسته بندی نشده مقالات

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: شفادریاچه چنداقلیم نمک ارومیه, ارومیه, نمک ارومیه, شفادریاچه نمک چنداقلیم, شفادریاچه ارومیه نمک چنداقلیم, ارومیه چنداقلیم نمک شفادریاچه, شفادریاچه چنداقلیم, چنداقلیم, شفادریاچه ارومیه, شفادریاچه نمک چنداقلیم ارومیه, شفادریاچه, شفادریاچه چنداقلیم ارومیه, نمک ارومیه شفادریاچه چنداقلیم, چنداقلیم نمک, ارومیه,

فهرست