نمک و ارتباط آن با سرطان (قسمت دوم)

نمک و سرطان

نمک و ارتباط آن با سرطان (قسمت دوم)

نمک پیش از غذا و ارتباط آن با سرطان  :

آقای دکتر شیری رئیس درمانگاه دستگرد در سال 1379به دکتر محمد آزادی گفتند:در سر کلاس درس، که برای اخذ درجه تخصصی رفته بودم  آقای دکتر کشاورز،استاد دانشگاه تهران اظهار داشتند:در غذاهای مصنوعی یک صد نوع ماده سرطان زا وجود دارد.امروزه به تدریج بر مواد سرطان زا در غذاها اضافه شده است.

3-کمبود شیره معده در جوانی و سرطان معده :

سرطان معده

در مباحث قبلی از سرطان زایی ویروس ها و از جمله سرطان احشاء شکمی و معده به واسطه ویروس ها بحث شد.از علل دیگر سرطان معده در صفحه 412 ترجمه کتاب طب داخلی کارنت کمبود شیره معده ذکر شده است اکنون با توجه به اثرات نمک پیش از غذا در از بین بردن ویروس ها از یک طرف و افزایش ترشح شیره معده از طرف دیگر احتمال ابتلا به سرطان معده بسیار کمتر شده یا از بین خواهد رفت.

4- عفونت در اثر باکتری ها و ایجاد سرطان :

باکتری ها در هر عضوی از اعضای بدن می توانند،ایجاد عفونت کنند که برای نمونه میتوان،عفونت رحم در زنان را نام برد.عفونت رحم که بیماری بسیار شایعی نیز است غالبا با درمان های امروزی مزمن می شود.عقیده بر آن است که در عفونت مزمن رحم،امکان ابتلا به سرطان وجود دارد.از طرف دیگر در روابط زناشویی میکروب های دهان و گلو می توانند موجب عفونت دستگه تناسیلی در زنان شوند.ما از شرح چگونگی انتقال عفونت به نحوی که ذکر شد معذوریم. به خصوص همسران جوان از ما بپذیرند و با تناول نمک قبل و بعد از غذا،دهان و گلوی خود را از لوث وجود میلیون ها میکروب پاک نگاه دارند.نیاز به یادآوری نیست که البته سایر موازین بهداشتی و پاکیزگی را نیز در هر حال باید رعایت کنند.

5-سیستم دفاعی بدن قادر است تومورها و غده های سرطانی را از بین ببرد.

امکانات و قدرت دفاعی بدن وصف ناپذیر است دانشمندان می گویند دفاع بدن قادر است حتی غده های سرطانی را از بین ببرد گفته اند.

چنانچه مجهزترین ارتش های جهان قدرت دفاعی خود را میلیون ها برابر کنند هرگز به پای قدرت دفاعی و ارتش مجهز و حیرت انگیز بدن انسان نخواهند رسید.تعداد سربازان این ارتش (گلبول های سفید) اطلاعات و ضد اطلاعات ،سرعت انتقال و عکس العمل و اتخاذ تصمیمات مقتضی با بیشترین سرعت( اعصاب ) و سایر امکانات این ارتش اعجاب تمام دانشمندان را برانگیخته،همگان در برابر عظمت آفریننده این جهان سر تسلیم و تعظیم فرود آورده اند. شما فرض کنید از مراسمی دو یا سه ساعت فیلمبرداری کرده اید،برای بازنگری آن فیلم ناگزیرید دو یا سه ساعت وقت صرف کنید تا آن فیلم را ببینید. اما مغز یک انسان پنجاه ساله را در نظر بگیرید.

5-1 : قدرت دفاعی بدن در از بین بردن غده های سرطانی:

مغز این انسان در مدت عمر از چهره های مختلف (پدر،مادر،خویشان،دوستان و آشنایان ) و از مکان هایی بسیار،خیابان ها،کوچه ها، شهرها و در مثل به مشهد،تهران یا اصفهان رفته و آثار تاریخی آن را دیده و از تمام اینها فیلمبرداری کرده است.مغز شما قادر است در یک لحظه فیلم پنجاه ساله را برای شما به معرض نمایش بگذارد.شاید با مثال بالا متفاوت یک ارتش مجهز با ارتش و قوای دفاعی شگفت آور بدن تا اندازه ای روشن شده باشد در کتاب پاتولوژی عمومی پس از شرح مختصری از قدرت دفاعی بدن در از بین بردن غده های سرطانی در صفحه 143 و 144 نوشته شده است :

سرطان

5-2 : واکنش دستگاه ایمنی بدن در برابر غده های سرطانی :

بطور خلاصه دستگاه ایمنی (قدرت دفاعی بدن ) سد و مانعی در مقابل پیدایش تومورها بوده و تعداد زیادی از تومورها (غده ها) که در حال تشکیل شدن، هستند به این ترتیب در نطفه خفه شده و ظاهر نمی شوند اما در بعضی موارد واکنش های ایمنی (دفاع بدن) قادر نیستند از ظهور و پیشرفت آن ها جلوگیری کنند.سپس به دنبال آن می افزاید: بهبود خود به خود و برگشت به حالت طبیعی به ندرت در بعضی از تومورها دیده می شود و این بهبودی در نتیجه واکنش دستگاه ایمنی است و موقعی به وضوح مشاهده می شود که قسمتی از تومور را با عمل جراحی درآورده باشند.

بعنوان مثال اگر تومور ملانوم بدخیم (سرطانی)را از بدن خارج کنند ، متاستازهای لنفاوی یا ریوی بیمار ممکن است خود به خود بهبود یابند.بهبود خود به خود غده های سرطانی ممکن است ناکامل یا کام باشد و در موارد ملانوم، نوروبلاستوما، کوریوکارسینوما و تومورهای مثانه، پستان ،کلیه،ریه، تخمدان و معده دیده شده است.

5-3 : اشکال سرطان :

بنابراین سرطان ممکن است به یکی از سه شکل زیر باشد:

1-سلول سرطانی در همان مراحل اول با دفاع بدن از بین می رود.معتقدند این فرم از سرطان بسیار شایع است.

2- ممکن است تومور سرطانی به وجود بیاید اما در نیمه راه تکامل خود با دفاع بدن و خود به خود بهبود یابد.

3-بالاخره ممکن است غده سرطانی به کمال رشد برسد و ایجاد خطر کند.

سرطان

5-4 : اثرات نمک پیش از غذا در پیشگیری از سرطان :

چنانچه به مباحث قبلی برگردیم و اثرات نمک پیش از غذا را با دقت بیشتری مورد مطالعه قرار دهیم، متوجه خواهیم شد نمک پیش از غذا از بسیاری از سرطان ها پیشگیری خواهد کرد. نمک با تحریک پاراسمپاتیک به ویژه اعصاب زوج دهم (واگ)، با افزایش ترشح غدد و شیره های گوارشی و هضم و جذب بهتر غذاها امید ما را در پیشگیری از سرطان ها با عمل به این سنت اسلامی بیشتر می کند چون هنوز مجهولات زیادی در شناخت دیاستازها و آنزیم ها، هورمون ها و عناصر ساده و مرکب در بدن وجود دارد و همین مجهولات درباره قوای دفاعی بدن نیز وجود دارد،هیچ کس به درستی نمی تواند، بگوید نمک پیش از غذا تا چه حد از سرطان ها پیشگیری می کند.باید یادآور شویم که درباره پیشگیری از سایر بیماری ها نیز همین کیفیت وجود دارد.

5 (100%) 1 vote

مقالات

, , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست