نمک و ارتباط آن با سرطان (قسمت اول)

نمک و سرطان

نمک و ارتباط آن با سرطان (قسمت اول)

نمک پیش از غذا و ارتباط آن با سرطان

درباره سرطان در متون و کتب پزشکی بحث های وسیع و مطالب مفصلی وجود دارد،که ابتدا نکاتی را فهرست وار ذکر کرده ، سپس با اشاره به مأخذ و منابع مورد استفاده شرح مختصری درباره آنها خواهیم داد.

1-ویروس ها را از عوامل موثر در ایجاد سرطان ها می دانند.

2-داروهای شیمیایی و غذاهای مصنوعی نیز موجد سرطان ها شناخته شده اند.

3-کمبود شیره معده در جوانی نیز از علل سرطان معده ذکر شده است.

4-عفونت باکتریایی را نیز مولد سرطان دانسته اند.

5-امکانات دفاعی بدن قادر است تومورها و غده های سرطانی را از بین ببرد.

1- ویروس ها و ایجاد سرطان و اثر نمک پیش از غذا :

در کتاب میکروب شناسی تالیف جاوتز ترجمه دکتر حمیدرضا کریم زاده و دکتر علیرضا رفتاری (چاپ دوم)در فصل 43 صفحه 259جلد دوم نوشته شده است : در حال حاضر مشخص شده که ویروس ها از عوامل اتیولوژیک پیدایش انواع متعددی از تومورها (غده ها)ی بدن انسان  هستند. که از آن جمله دو موتور (یعنی سرطان دهانه و سرطان کبد )اهمیت زیادی در تمام دنیا دارند.چنانچه ویروس تنها یکی از عوامل کمکی متعدد باشد،بایستی پیشگیری از عفونت ناشی از ویروس در کاهش میزان بروز سرطان موثر باشد.علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند به کتابی که در بالا مراجعه نمایند.

نمک و سرطان

در کتاب پاتولوژی عمومی تالیف دکتر منصور مهزاد در صفحه 145 نوشته شده است:

تومورهایی هستند که به وسیله ویروس ها ایجاد می شوند،مانند لنفوم بورکیت،کانسر(سرطان) نازوفارنکس (ناحیه بینی،حلقی) و بعضی انواع لنفوم ها و لوسمی ها (سرطان خون) و در صفحه 344 از تعداد دیگری از سرطان ها از جمله سرطان پستان نام می برد.

در تاریخ 18آبان ماه 1368 در اخبار صبح پنجشنبه گزارشگر صدای جمهوری اسلامی ایران از لندن گزارش داد:یکی از دانشمندان اظهار داشته 20درصد سرطان ها در اثر ویروس ها هستند.

در سرطان احشاء شکمی و معده نیز ویروس را موثر دانسته اند.اکنون کاملا متوجه می شویم که ویروس ها معمولا از راه دهان و گلو وارد می شوند.همانطور که در گذشته گفته شد نمک پیش از غذا با دو اثر مسلم خود ویروس ها را از بین میبرد .یکی آنکه خود نمک ،به طور مستقیم ویروس ها را از بین می برد و دیگر آنکه با تحریک حس ذائقه و افزایش ترشح بزاق و اینترفرون و ایمونوگلوبولین موجود در بزاق، ویروس ها را از بین می برد.نیاز به یادآوری نیست که وقتی نمک، ویروس ها را در گلو و دهان از بین می برد در آن صورت از تعدادی از سرطان ها نیز پیشگیری خواهد شد.

 

نمک و سرطان

 

2-داروهای شیمیایی و غذاهای مصنوعی عوامل ایجاد سرطان هستند:

در کتاب پاتولوژی عمومی فوق الاشاره در صفحه 338نوشته شده :

مواد شیمیایی و اشعه،به طور قطع در پیدایش سرطان ها در انسان،موثر شناخته شده اند.

جالب توجه این که در همین کتاب در صفحه 339از پنج داروی شیمیایی ضد سرطان نام می برد، که خود سرطان زا هستند و موجب لوسمی (سرطان خون)سرطان مثانه و تومورهای لنفاوی می شوند.

فرض کنیم به اشتباه برای بیماری، تشخیص سرطان داده شده باشد و یکی از آن پنج داروی ضد سرطان مصرف شود.در آن صورت ممکن است ما به دست خود آن بیمار را مبتلا به سرطان کنیم.

در صفحه 341کتاب فوق نوشته شده : عوامل شیمیایی از چند طریق ممکن است ایجاد کانسر (سرطان) کنند :

1-تاثیر گذاردن بر پروتئین های دی.ان.آ و آر.ان.آ و ایجاد موتاسیون.

2- فعال کردن یا تسهیل عمل ویروس های سرطان زا.

اثر بر سیستم ایمنی :

در ادامه مطالب بالا از چند داروی شیمیایی نام می برد که سزطان زا هستند،مانند کلرامفنیکل که مولد سرطان خون (لوسمی) است.چند سال پیش یکی از پزشکان اصفهان به علت مصرف کلرامفنیکل از دو داروی دیگر در همین مبحث نام برده شده است.فنیل بوتازون مولد سرطان خون و هیدانتوتین را عامل لنفوم و هوچکین (دو نوع سرطان)ذکر کرده است.

در کتاب داروهای ژنریک نیز مطالبی مشابه آنچه گفته شده آمده است.از جمله در صفحه 301 از داروی ضد سرطان به نام سیکلوفسفامید نام می برد که خود می تواند موجب نئوپلازی (سرطان) ثانویه شود.

بسیاری دیگر از داروهای شیمیایی که توسط یهودیان صهیونیست و کمپانی های وابسته تولید می شوند،سرطان زا هستند.که برای احتراز از اطاله کلام از ذکر آن ها خودداری می کنیم.در زمان ما سرطان ها زیاد شده اند و این مطلب هم در کتب پزشکی آمده و هم مردم عادی نیز متوجه آن شده اند.

یقینا توجه دارید که هنگامی که ما از نمک پیش از غذا استفاده می کنیم با پیشگیری از بیماری های متعددی که در گذشته شرح آن گذشت،به داروهای شیمیایی نیاز کمتری خواهیم داشت و از این راه نیز نمک اثر شایان توجه خود را در پیشگیری از سرطان اعمال خواهد کرد.

 

نمک در پیشگیری بیماری

 

چون بحث از علل موجد سرطان بود اشاره ای کوتاه به غذاهای مصنوعی و سرطانزایی آن ها خواهیم داشت دکتر محمدحسین حاجبی در کتاب پزشک خانواده در صحفه 202 و 203 می نویسد :

مواد غذایی تقلبی انسان را به سرطان، مسمویت و بیماری های مختلف دچار می کند. مردم جهان در خطر مسمومیت شدیدی قرار گرفته اند.در کنگره ای که چندی پیش در رم تشکیل شده بود صدها نوع غذاهای تقلبی که همراه با مواد شیمیایی و به طور مصنوعی تهیه شده بود عرضه شد.عده ای از مواد مزبور رنگی ،خواب آور و تعدادی از آنها نیز کشنده بود که همگی موجب مسمومیت انسان می شوند.در حال حاضر دانشمندان جهان شانزده ماده مختلف را می شناسند که مولد سرطان در بدن هستند و تهیه کنندگان مواد غذایی آن ها را با غذاهای مختلف مخلوط کرده و به خورد مردم می دهند.

5 (100%) 2 votes

دسته بندی نشده مقالات

, , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست