نمک شفاء تنها نمک دریایی دارای مجوز غذا و دارو

نمک دریاچه ارومیه | گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء اخبار و اطلاعیه ها نمک شفاء تنها نمک دریایی دارای مجوز غذا و دارو
نمک دریایی مجوزدار شفاء

نمک شفاء تنها نمک دریایی دارای مجوز غذا و دارو

نمک های برداشتی از دریاچه اورمیه به غیر از نمک شفاء فاقد مجوز هستند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اغلب نمک های برداشتی از دریاچه اورمیه که جهت مصرف به صورت خوراکی به بازار عرضه ‌شود فاقد مجوز است، گفت: تنها نمک بسته بندی شده دریاچه اورمیه با نام تجاری «شفا» دارای مجوز از این سازمان می باشد.

 

نمک دریایی شفاء داری مجوز

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایرنا؛ جلال غفارزاده با تاکید بر اینکه این نمک شستشو شده ناخالصی های موجود در نمک دریا را ندارد، افزود: هیچ واحد تولیدی دیگری به جز « نمک دریاچه ارومیه شفاء » مجوز فروش نمک دریاچه اورمیه را با عنوان خوراکی ندارد و با متخلفان برخورد قضایی می شود.

وی درباره سمی و آلوده بودن بستر دریاچه اورمیه، گفت: تالاب ها بنابر ذات و ماهیت خود آلودگی‌های بالا دست خود را تصفیه و در بستر خود ته نشین می‌کند و دریاچه اورمیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و لجنی از آلودگی‌های تصفیه شده‌اش را در بستر نمکی خود گنجانده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: تبلیغ نمک دریایی خوراکی بدون مجوز بهداشتی در فضای مجازی ممنوع و غیر مجاز است و با ناقضان سلامت مردم و کسانی که با ادعای کذب و تبلیغات اغواگرانه سعی در فروش محصول خود را دارند، با جدیت برخورد می‌ شود.

نمک تقلبی دریایی فاقد مجوز

 

وی اضافه کرد: درج تبلیغات گمراه کننده بر روی بسته بندی نمک دریایی غیرمجاز بوده و سلامت شهروندان، خط قرمز معاونت غذا و دارو است.

◀️ متن کامل خبر را از لینک زیر مطالعه فرمایید.

اغلب نمک های برداشتی از دریاچه اورمیه فاقد مجوز است

http://www.irna.ir/wazarbaijan/fa/News/83172554

 

5 (100%) 1 vote

اخبار و اطلاعیه ها

, , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: نمک بسته بندی،نمک دریاچه ارومیه،نمک شفا،معاونت غذا و دارو،سلامت شهروندان،بدون مجوز بهداشتی،لجنی،دریاچه اورمیه،اغواگرانه،تبلیغ نمک دریایی،متخلفان،برخورد قضایی،دانشگاه علوم پزشکی،

فهرست