نمک درمانی2

تعداد جلسات نمک درمانی

 • شما باید هریک از اقدامات درمان ۲-۳ بار در سال انجام دهید و از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید.
 • در مورد مشکلات تنفسی مزمن و همچنین تحریکات پوستی ۱۲-۲۰ جلسه نمک درمانی به خوبی می تواند موثر باشد.
 • جلسات باید حداقل به مدت حداکثر دو بار در هفته به مدت ۴۵ دقیقه به طور همزمان انجام شود تا بیشترین اثربخشی را داشته باشد.
 • تعداد جلسات نمک درمانی به علت استفاده از آن بستگی دارد. به طور معمول هالوتراپی بین ۲ تا ۸ جلسه برای عفونت گوش، سرماخوردگی و علائم آنفولانزا انجام می گیرد.
 • شما می توانید در طول جلسات خود هر مدل لباسی که می خواهید بپوشید. نمک ضد باکتری است و اتاق های نمک درمانی معمولاً دارای سیستم تهویه تصفیه شده هستند، بنابراین جای نگرانی در مورد ابتلا به هرگونه عفونت از طرف دیگرانی که قبلا از اتاق استفاده کرده اند نیست.

حقایقی در مورد نمک درمانی

علم هنوز رعایت نکات درمانی در مورد هالوتراپی را اثبات نکرده و تحقیقات کمی در مورد این موضوع صورت گرفته است.

برخی از تحقیقات نشان داده اند که:

 • طبق بررسی سال 2014، بیشتر مطالعات در مورد هالوتراپی برای COPD دارای نقص است.
 • هالوتراپی در افراد مبتلا به آسم برونشی یا برونشیت مزمن، پاسخ های ضد التهابی و ضد حساسیتی را ایجاد می کند.
 • افراد مبتلا به بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD) بعد از هالوتراپی علائم کمتری داشتند و استفاده از این روند درمانی کیفیت زندگی آن ها را بهبود بخشیده است. با این وجود، موسسه ریه آن را توصیه نمی کند زیرا دستورالعمل های پزشکی اثبات نشده است.
 • هالوتراپی نتیجه آزمایشات عملکرد ریه یا کیفیت زندگی در مبتلایان به برونشکتوز فیبروز غیر کیستیک را بهبود نمی بخشد. برونشکتوز فیبروز غیر کیستیک شرایطی است که پاک کردن مخاط از ریه ها را دشوار می کند.
 • همچنین طبق گفته های بنیاد آسم و آلرژی آمریکا استنشاق نمک های غلیظ باعث تحریک راه های هوایی و ایجاد مخاط و سرفه می شود که ممکن است علائم آسم در بعضی از افراد بدتر شود. AAFA می گوید که احتمالاً هالوتراپی علائم آسم را بهبود نمی بخشد اگرچه احتمالاً برای بیشتر افرادی که از آسم رنج می برند بی خطر است.

  عوارض نمک درمانی

  احتمالاً هالوتراپی برای اکثر افراد بی خطر است، اما هیچ مطالعه ای در مورد مطمئن بودن حتمی آن صورت نگرفته است. بعلاوه، هالوتراپی معمولاً در یک کلینیک بهداشتی یا درمانی انجام می شود، بدون آن که کادر پزشکی آموزش دیده حضور داشته باشد تا بتوانند در مواقع اضطراری پزشکی به فرد کمک کند. این نکته را در نظر داشته باشید که جوانب مثبت و منفی هالوتراپی را بررسی کنید. برخی از افراد همچنین از سردرد هنگام هالوتراپی خبر می دهند. هالوتراپی یک روش درمانی تکمیلی است که بهتر است در کنار سایر روند های درمانی انجام بگیرد اما جایگزینی برای دارو درمانی نخواهد بود.

  حامیان هالوتراپی ادعا می کنند که این روند درمانی برای کودکان و زنان باردار بی خطر است. طبق یک مطالعه در سال ۲۰۰۸، استنشاق محلول ۳٪ شور یک درمان بی خطر و مؤثر برای نوزادان مبتلا به برونشیولیت است. با این وجود هیچ استانداردی در کلینیک های هالوتراپی وجود ندارد. مقدار نمک تجویز شده می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است برای مشکلات تنفسی و افسردگی مفید باشد. اگرچه اکثر پزشکان هنوز شک دارند. اگر علاقه دارید هالوتراپی را امتحان کنید، در مورد آن با پزشک خود مشورت کنید.

  جهت خرید نمک دریایی با ما درتماس باشد09190444800

محصولات مقالات

, , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: نمک درمانی2, درمانی2 نمک, درمانی2, درمانی2 نمک, نمک, درمانی2, درمانی2, نمک, نمک درمانی2, نمک درمانی2, درمانی2, نمک درمانی2, نمک, درمانی2, نمک درمانی2,

فهرست