نمک تصفیه نشده دریاچه ارومیه

نمک تصفیه نشده دریاچه ارومیه

نمک تصفیه نشده دریاچه ارومیه

نمک تصفیه نشده دریاچه ارومیه

امروزه اختلاف نظر بسیاری بر سر نمک تصفیه نشده دریاچه ارومیه در محافل پزشکی در جریان است.

در حال حاضر نمکی که در بازار به عنوان نمک خوراکی در دسترس مردم است به علت تصفیه صنعتی صرفاً دارای سدیم و کلر می‌باشد. مسلماً آنچه در کتب پزشکی مدرن از مضرات نمک به رشته تحریر در آمده است در خصوص همین نمک صنعتی تصفیه شده است. در حالی که آنچه در طب اسلامی- ایرانی از  مزایای نمک صحبت شده، در مورد نمک صنعتی نیست  بلکه در مورد نمک فرآوری شده طبیعی است.

تاریخچه نمک تصفیه:

تا آن هنگام كه تركیب نمك طبیعی موجود در معادن و دریاها توسط انسان دستخوش تغییر نشده بود، همه مردم از نمك طبیعی استفاده می كردند. سدیم و كلر خالص موجود در نمک های تصفیه شده، هر یك به تنهایی سم های سلولی هستند لذا لازم است توسط عناصری مثل پتاسیم، کلسیم، منیزیم، منگنز، روی و ید طبیعی متعادل شوند.

روایات متعددی بر مصرف نمک طبیعی متعادل(تصفیه نشده) تاکید دارند :

امام صادق (ع): اگر مردم، خواص نمك را می دانستند، بیماری های خود راجز با نمک درمان نمی كردند.

پیامبر(ص) فرمودند: هر کس قبل و بعد از غذا نمک بخورد خداوند سیصد و سی نوع بلا را از او بر طرف می‌نماید.

امام علی (ع) می‌فرمایند: هرکس غذا را با نمک آغاز کند هفتاد درد را از خود دور می‌نماید

رسول خدا(ص) در حدیثی به امام علی(ع) درباره خوردن نمک توصیه کردند:

قالَ رَسُولُ اللَّهِ(ص) فِی وَصِیَّتِهِ لِعَلِیٍّ (ع) یَا عَلِیُّ ابْدَأْ بِالْمِلْحِ وَ اخْتِمْ بِالْمِلْحِ فَإِنَّ فِی الْمِلْحِ شِفَاءً مِنْ سَبْعِینَ دَاءً مِنْهَا الْجُنُونُ وَ الْجُذَامُ وَ الْبَرَصُ وَ وَجَعُ الْحَلْقِ وَ وَجَعُ الْأَضْرَاسِ وَ وَجَعُ الْبَطْن‌

 

يا على(ع) غذا را با نمك شروع كن؛ و به نمك ختم نما، چرا که هر کس غذای خویش را با نمک آغاز کند و با نمک پایان دهد، از هفتاد و دو نوع از انواع بلا که جذام، دیوانگی و پیسی از آن جمله است، به دور باشد.

مُحَمَّدِبنِ مُسلِمٍ عَن أَبِی عَبدِاللهِ (علیه السلام) قَالَ: قَالَ أَمِیرُالمُؤمِنیِنَ (علیه السلام): «ابدَءُوا بِالمِلحِ فِی أَوَّلِ طَعَامِکُم، فَلَو یعلَمُ النَّاسُ مَا فِی المِلحِ لَاختَارُوهُ عَلَی الدَّریاقِ المُجَرَّبِ»؛

امام صادق (ع) می‌فرماید: امیرالمؤمنین فرمود

: غذای خود را با نمک آغاز کنید. اگر مردم آنچه در نمک است،می‌دانستند آن را بر داروی تریاک مجرب نیز مقدم می‌کردند.
در روایتی دیگر آمده است که قافله‌ای از خراسان به کرمان می‌رفت که دچار دزدان شد. مردی را که گمان می‌بردند دولتمند است اسیر کرده. مدتی در دست خود نگهداشته. او را برای گرفتن مال شکنجه می‌کردند. از جمله او را در میان برف‌ها بسته، زنی از آنان به او رحم آورده و آزادش کرده بود. بر اثر شکنجه زبان و دهانش تباه شده بود. رو به خراسان آورد و شنید علی بن موسی در نیشابور است. شبی در خواب به او گفتند: فرزند پیامبر به خراسان وارد شده از بیماری خودت از او بپرس. شاید تو را به داروئی شفا بخش رهنمایی کند.

او گفت در خواب: نزد امام رفتم و چاره خواستم. گفت: مقداری کمون (زیره) و سعتر (آویشن) و نمک را بکوب و از آن 2 یا 3 بار در دهانت بریز عافیت می‌یابی. مرد از خواب بیدار شد و اعتنایی به رؤیای خود ننمود تا به دروازه نیشابور رسید. به او گفتند: علی بن موسی الرضا از نیشابور کوچ کرده اینک در رباط سعد است. در دلش افتاد نزد حضرت رفته و از امام چاره بخواهد. نزد امام به رباط سعد رفت و گفت: جریان من چنین است و زبان و دهانم تباه گشته و جز به سختی نمی‌توانم سخن بگویم و به من دوایی راهنمایی کن که چاره کارم باشد.

امام فرمود: آیا به تو یاد ندادم. آنچه در خواب دیدی عمل کن. مرد گفت: دوباره برای من تکرار کن. فرمود: زیره و آویشن و نمک را بکوب و 2 یا 3 بار مقداری از آن را در دهانت بریز، به زودی شفا خواهی یافت. مرد گفت: آن را به کار بردم و شفا یافتم
*البته همه ما میدانیم نمک مذکوردر عبارت ها همان نمک طبیعی تصفیه نشده میباشد*

 

عناصر نمک تصفیه نشده

نمک تصفیه نشده شامل 80 گونه مواد معدنی و عناصر متفاوت طبیعی است که برای بدن لازم و ضروری است و این ترکیب با نمک تصفیه شده که فقط شامل سدیم و کلرید است متفاوت می باشد. بدن انسان امروزی در طول هزاران سال با استفاده از نمک خالص (تصفیه نشده) و نه نمک طبیعی تصفیه شده ی نامناسب که ترکیبی از مواد معدنی ای همچون (copper chloride, Erbium Sulfur, Tin, Magnesium, Cerium, Calcium Manganese, Rubidium, Carbon, Gallium, Iron, Boron, Aluminum, Bromine, Strontium, Titanium, Praseodymium, Potassium, Fluoride, Silicon ,Sodium, Zinc)است، تکامل یافته است.

فاکتور PH مهمترین دلیل مصرف نمک تصفیه نشده است .

مصرف نمک صنعتی موجب اختلال عملکرد سلولی و بروز بیماری‌های مختلف از جمله فشار خون می‌گردد.
وجود یون‌هایی بجز سدیم و کلر در نمک طبیعی،ترکیبی متعادل و هماهنگ با نیاز طبیعی سلول‌های بدن ما فراهم می‌آورد
در نمك تصفیه نشده، برخی عوامل مضر نیز وجود دارد كه در نمك های مناطق مختلف متغیر می باشد.
در انتها، پیشنهاد ما تولید نمك طبیعی استاندارد و متعادل دارای کلسیم، پتاسیم، منیزیم، ید، روی، منگنز و عاری از مواد مضر و فلزات سنگین می باشد ولی تا رسیدن به آن محصول، فعلاً استفاده از نمك های طبیعی معدنی و نمک دریا به مصرف نمك خالص شده شیمیایی ارجحیت داشته و خطر كمتری برای سلول های بدن دارد.

چرا نمک دریاچه ارومیه شفاء

گروه تولیدی مادر تخصصی نمک دریاچه ارومیه شفاء تنها کارخانه تولید و  فراوری نمک دریایی  و نمک  دریاچه ارومیه .
پیشنهادما به شما دوسداران سلامتی استفاده از نمک های کاملاطبیعی و ارگانیک شفا میباشد.

چرا نمک شفاء؟

این نمک از معادن ثبت شده دریاچه ی ارومیه که قدمتی چند ساله دارند استخراج شده و بعداز عمل آوری بدون استفاده از هرگونه موادشیمایی مضر برای سلامتی انسان به صورت طبیعی دراندازه  های مختلف جهت مصارف غذایی و دارویی بسته بندی می شوند.
نمک کاملا طبیعی وارگانیک  دریاچه ی ارومیه حاوی عناصر حیاتی مورد نیاز بدن از جمله ید طبیعی /آهن /پتاسیم /کلسیم /روی و منیزیم بوده وعاری از هرگونه عناصر سنگین است.

مقالات

,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: نشده, نمک, نمک نشده تصفیه, نشده, تصفیه نمک, تصفیه, تصفیه نشده, نمک تصفیه نشده, نشده, نمک, نشده, نمک نشده, نشده تصفیه, نشده, تصفیه نشده نمک,

فهرست