نسخه برای کوچک شدن غده تیروئید

نسخه برای کوچک شدن غده تیروئید

تاثیر ید بر غده تیروئید :

ید، ماده‌ی معدنی ضروری است که بیشتر در غذاهای دریایی وجود دارد. غده‌ی تیروئید شما از ید برای تولید هورمون‌های تیروئید استفاده می‌کند. هورمون‌های تیروئید به کنترل رشد و ترمیم سلول‌های آسیب دیده و حمایت از متابولیسم سالم کمک می‌کنند. متاسفانه، بیشتر از یک سوم افراد در سراسر دنیا، در معرض کمبود ید هستند. کسانی که بیشترین ریسک در کمبود ید را دارند عبارتند از :

1- زنان باردار.

2- افرادی که در کشورهایی زندگی می‌کنند که ید بسیار کمی در خاکشان وجود دارد که شامل آسیای جنوبی، آسیای جنوب شرقی، نیوزلند و کشورهای اروپایی می‌شود.

3- افرادی که از نمک‌های یددار استفاده نمی‌کنند.

4- افرادی که تحت رژیم‌های گیاه خواری هستند.

از طرفی دیگر، کمبود ید در ایالات متحده‌ی آمریکا بسیار نادر است زیرا مقدار کافی ید در محصولات غذاییشان وجود دارد.

 

کمبود ید می‌تواند موجب علائم ناخوشایند و حتی شدیدی شود که شامل تورم گردن، مشکلات مربوط به بارداری، افزایش وزن و مشکلات یادگیری می‌شود. علائم کمبود ید بسیار مشابه علائم کم کاری تیروئید هستند. از آنجایی که ید برای تولید هورمون‌های تیروئید به کار می‌رود، کمبود ید به این معنی است که بدن شما نمی‌تواند به مقدار کافی از این هورمون‌ها تولید کند و منجر به کم کاری تیروئید می‌شود.

نسخه برای کوچک شدن غده تیروئید :

مبتلایان به بیماری گواتر که غده تیروئید در گلوی آنها بزرگ شده است می تواند با مالیدن مومیایی روی گواتر،آن را کوچک کنند و اگر دسترسی به مومیایی ندارند می توانند از دستور ساده زیر استفاده کرده و اثر معجزه آسای آن را با چشم خود ببینند.

مقداری پوست نارنج یا پرتقال را کوبیده روی برآمدگی غده، مالیده و بگذارند مدتی بماند.

شبه فلز ید، غذای اصلی و جزء مصالح ساختمانی غده تیروئید است. خون مردگی را از عضلات و هجوم خون را از غدد لنفاوی برطرف کرده و خون سازی را سهل و آسان میکند و قدرت تبادلات سلولی را افزایش می دهد. وجود ید برای فعالیت های ویتامین C لازم و ضروری است.

برای درمان نرمی استخوان، برونشیت، عقب افتادگی در رشد، فلج، لقوه، بیماریهای پوستی، سل و از همه مهمتر برای درمان گواتر بسیار مفید و موثر است.

ید در جلبک های دریایی، شاهی، تره تیزک، بولاغ اوتی، سیر، لوبیای سبز، پیاز،اسفناج، شلغم، مارچوبه، کلم، قارچ، توت فرنگی، تمشک، برنج، هویج، ترشک، تره، تره فرنگی، نخود تازه، گوجه فرنگی، انگور، فلفل سبز، کنگر، آرتیشو،کاهو، سیب زمینی،تربچه،گندم و نمک دریا یافت می شود، بزرگترین منبع ید در نمک دریا و آب دریا است. نوشیدن آب دریا، شنا کردن و شست و شوی با آن به شرط تمیز بودن و عدم آلودگی های زیست محیطی و همچنین استنشاق هوای دریا بهترین راه استفاده از ید است و نیاز مزمن به ید به این وسیله برطرف می شود.

 

مقالات

, , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست