نحوه استفاده از نمک اپسوم شفاء در زمین کشاورزی برای بهبود رشد گیاه

نمک دریاچه ارومیه | گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء مقالات نحوه استفاده از نمک اپسوم شفاء در زمین کشاورزی برای بهبود رشد گیاه

نحوه استفاده از نمک اپسوم شفاء در زمین کشاورزی برای بهبود رشد گیاه

نحوه استفاده از نمک اپسوم شفاء در زمین کشاورزی برای بهبود رشد گیاه

بعضی از باغبان با یک استعداد ذاتی متولد می­شوند، در حالی­که دیگران برای کمک به آنها متوسل میشوند. اگر شما در جستجوی یک راه حل جادویی برای بهبود باغ و جالیز سبزیجات خود هستید، بیشتر نگردید زیرا نمک اپسوم چاره مشکل شما است.

به طور سنتی، نمک اپسوم یا سولفات منیزیم برای از بین بردن دردهای عضلانی استفاده میشده.

همچنین از نمک اپسوم برای سلامتی و زیبایی استفاده میکنند، شما می­توانید از نمک اپسوم در باغ برای بهبود رشد گیاه استفاده کنید.

سولفات منیزیم به مولکولهای منیزیم، گوگرد و آب تجزیه می­شود.  .

از آنجایی که pH  نمک اپسوم خنثی است، شما ­می­توانید آن را به بسترهای کاشت خود اضافه کنید بدون اینکه نگران تأثیر pH روی خاک باشید. بر خلاف سایر کودها، نمک اپسوم در طول زمان در خاک ایجاد نمی­شود.

به طور خلاصه، کمک بهتری بغیر از نمک اپسوم برای باغچه خود که غیرسمی باشد و به آسانی به دست بیاید پیدا نخواهید کرد.


تهیه ی کود نمک اپسوم.

برای کوددهی سرتاسری گیاهان باید نمک اسپوم، پودر خمیرمایه، نیترات، پتاسیم و آمونیاک را با ۴ لیتر آب مخلوط نمایید. از این مخلوط می توانید برای هر نوع گیاهی استفاده کنید و آن را هر ۴ تا ۶ هفته یکبار بر روی گیاه اسپری کنید. برای تهیه ی آن باید تمامی مواد را در آب باهم ترکیب کرد و تکان داد. میزان هر مورد برای ترکیب باید به صورت زیر باشد:

۱ قاشق چایخوری یا ۵ میلی لیتر نمک اپسوم
۱ قاشق چایخوری یا ۵ میلی لیتر پودر خمیر مایه
۱ قاشق چایخوری یا ۵ میلی لیتر نیترات پتاسیم
۲ قاشق چایخوری یا ۲٫۵ میلی لیتر آمونیاک

تهیه ی محلول نمک اسپوم.
برای تهیه ی کود مایع ۱۵ میلی لیتر نمک اسپوم را با ۴ لیتر آب ترکیب کنید. برای آبیاری گیاهان می توان از این محلول استفاده کرد تا با توجه به منیزیم و گوگرد موجود در آن گیاهان سالمی را داشته باشیم. این محلول در هنگام جوانه زنی گیاه به آن کمک فراوانی می کند. البته برای تداوم رشد و پرورش گیاه نیاز به نیتروژن، فسفر و پتاسیم می باشد. اگر گیاهی که کاشتید گل رز است، می توانید از یک قاشق غذاخوری نمک اپسوم در هر ۳۰ سانتی متر از شاخه ی گل رز استفاده نمایید. می توانید دو بار از این محلول استفاده نمایید. یک بار زمانی که برگ های آن ظاهر شد و یک بار پس از اولین گلدهی آن.

اضافه کردن نمک اپسوم به خاک.
برای گیاهان تازه کاشته شده می توان یک قاشق غذاخوری از این نمک را به خاک آن ها افزود. برای رشد سریع و قوی تر شدن نهال ها و گیاهان تازه جوانه زده نیز می توان یک قاشق از این نمک را بر روی آن ها پاشید. بهتر است زمانی که می خواهید گیاه را از گلدان به خاک منتقل کنید از این نمک استفاده نمایید.

مقالات

, , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: اپسوم گیاه استفاده بهبود برای نحوه کشاورزی رشد زمین, استفاده نحوه گیاه برای نمک رشد کشاورزی اپسوم بهبود شفاء, استفاده گیاه بهبود نمک اپسوم نحوه رشد برای زمین, اپسوم گیاه نمک زمین رشد نحوه شفاء, اپسوم زمین نحوه نمک کشاورزی رشد شفاء گیاه بهبود, نحوه اپسوم, بهبود نمک, نمک, اپسوم زمین استفاده نحوه گیاه برای بهبود شفاء رشد نمک کشاورزی, بهبود, زمین شفاء برای اپسوم کشاورزی, گیاه نحوه برای بهبود اپسوم شفاء نمک استفاده, زمین اپسوم استفاده نمک گیاه, نحوه کشاورزی برای استفاده بهبود شفاء, گیاه برای استفاده زمین نمک اپسوم,

فهرست