معجزه نمک دریا در مصر قدیم

راز زیبایی کلئوپاترا

معجزه نمک دریا در مصر قدیم

داستانی از معجزه نمک دریا :

کلئوپاترا ملکه مصر قدیم در تمام دوران زندگی خود ، حتی زمانی که پیرتر می شد ظاهری جادویی و جوان داشت که افسانه ای بود.راز حقیقی زیبایی پوستی او نهفته در خواص ضد پیری حمام نمک و لوازم آرایشی بود که با نمک دریا ساخته شده بود که در کارخانه هایی که خود او در سواحل دریا ساخته بود،تهیه و تامین می شد.

ویرانه های آن کارخانه هم اکنون در ارین بروک و ارین گید دیده می شوند.و آن ها دلایل قدرت زیباکنندگی نمک دریا را نشان می دهند.

نمک دریا

داستان اینکه چطور نمک دریا به ظاهر و جوانتر شدن پوست ،نرم کنندگی و همچنین آرامش و درمان ناراحتی های پوستی کمک می کند به هزاران سال پیش بر می گردد.برای مثال، نزدیک 2000سال پیش تاریخ نویس یهودی در باب تجربه مردم با حمام نمک دریا این گونه نوشت: نمک دریا بیش از این نمی تواند ستایش شود… مسافران به هر مقداری که می شود از این نمک به خانه خود می برند، چون این نمک بدن انسان را شفا، می دهد. بنابراین در بسیاری از داروها مورد استفاده قرار میگیرد.

مالیدن مایع نمک دریا به پوست و بافت ها اجازه می دهد تا پوست را لایه برداری کرده و آن را جلا دهد و تمیز و تازه کند.این کار تمام سلول های مرده را که موجب تیرگی و گرفتگی پوست شما می شود، از بین می برد و دانه های نمک دریا تمام منافذ پوست را تمیز می کند و به پوست شما این اجازه را می دهد که راحت تر نفس بکشد. یک خمیر مایع خوب نمک دریا پوست شما را بهتر از هر صابون و یا شوینده ای تمیز خواهد کرد. و این به دلیل مولکول های تشکیل دهنده دانه های نمک دریا و خاصیت لایه برداری آن است.

مالیدن نمک دریا

هر کسی نمی تواند برای اثبات تجربه اثرات زیباکننده و شفادهنده نمک دریا به یکی از دریاهای نمک سفر کند. راه جدیدی برای بهره مندی از اثرات مفید این چشمه طبیعی وجود دارد. و آن، استفاده از حمام همراه با نمک دریاست که دقیقا مانند غوطه ور شدن در آب های دریای نمک است. به همین دلیل ثابت شده است نمک دریا به از بین بردن بیماری های پوستی از جمله داء الصدف (پسوریازیس) اگزما و دیگر مشکلات پوستی کمک می کند.

عمده نمک تصفیه نشده نمکی است که از معادن نمک موجود در مناطق کوهستانی و یا کویری به دست می آید (عمدتا مناطقی نظیر سمنان یا قم) و این نمک به هیچ عنوان نمک دریا نیست. در هر 1000کیلوگرم این نمک ها در حدود 40 کیلو گل و لای وجود دارد و همچنین محتوی فلزات سنگین نظیر سرب و آرسنیک است که مطلوب بودن آن را برای مصرف نفی می کند. در حال حاضر به این گونه نمک ها اجازه تولید داده نمی شود و اصولا نباید در بازار مسلمین وجود داشته باشد.

5 (100%) 1 vote

مقالات

, , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست