مصرف نمک چگونه باعث افزایش فشار خون می شود؟؟؟

نمک دریاچه ارومیه شفاء مقالات مصرف نمک چگونه باعث افزایش فشار خون می شود؟؟؟
ارتباط فشار خون و نمک

مصرف نمک چگونه باعث افزایش فشار خون می شود؟؟؟

فشار خون : قاتل نامرئی

یکی از شایعترین بیماری ها در عصرحاضر فشار خون بالا می باشد. مصرف غذاهای پرنمک و همچنین تنقلات و غذاهای کنسرو شده که نمک زیادی درون خود دارند را می توان از عوامل ایجاد فشار خون دانست که از سنین پایین تاثیر مخرب خود را روی بدن انسان میگذارند.

فشار خون به مرور زمان ، مغز، قلب، کلیه ها و چشم را دچار آسیب سلولی میکند. در سنین بالاتر یک عارضه فشار خون ابتلا به الزایمر است .برخی افراد بخاطر فشار بالا دچار پارگی عروق می شوند که باعث خونریزی مغزی در داخل مغز شده و  نتیجه این سکته مغزی فلج شدن نیمی از بدن برای یک عمر خواهد بود. وقتی غذای پرنمکی مصرف شود مقدار آب اضافی در بدن از طرق کلیه ها دفع میشود ولی اگر کلیه ها نتوانند اب اضافی را از بدن خارج بکند این آب در بدن تجمع پیدا می کند که در نتیجه حجم خون افزایش پیدا میکند و نتیجه افزایش فشار خون است.

 

ارتباط فشار خون و نمک

 

به این نکته نیز باید اشاره کرد که افرادی که به مرور مصرف نمک خود را افزایش میدهند،فشار خون آنها نیز به مرور افزایش پیدا میکند.
مقدار زیادی از نمک از طریق غذاهای فراوری شده وارد بدن می شود. از جمله این غذاها می توان به سوسیس،کالباس،پیتزا،سوپ،نان و مرغ و غذاهای کنسرو شده اشاره کرد که خوردن انها بیش از نیمی از نمک روزانه بدن را تامین میکند. اگر ناچار به استفاده از غذاهای کنسرو شده یا فرآوری شده شدیم باید توجه داشته باشیم که آنهایی را انتخاب بکنیم که بدون نمک افزوده باشند یا محلول نمکی به آن اضافه نشده باشد.

 

 

برای جلوگیری از ابتلا به فشار خون و بیماریهایی مثل حمله قلبی یا سکته مغزی توصیه میشود مصرف نمک بزرگسالان از 5 گرم در روز تجاوز نکند. باید به این نکته اشاره کرد که نوشیدن یک لیوان آب چغندر در روز باعث کاهش فشار خون میگردد.آب چغندر در بدن تبدیل به اکسید نیتریک میشود که باعث شل و گشاد شدن رگ های خونی میگردد.

فشار خون را با نمک دریایی شفاء درمان کنید !

برای جلوگیری از افزایش فشار خون توصیه می شود در غذاها از نمک های شیمیایی موجود در بازار استفاده نشده و بجای آن از نمک های طبیعی دریا که علاوه بر سدیم و کلر در داخل خود دارای کلسیم،پتاسیم،ید،روی،منیزیم،منگنز،برم،سولفات، و دیگر مواد معدنی از جمله کتون میباشد استفاده نمود. این عناصر در نمک های تصفیه شده یددار با عمل تصفیه کاملا از بین رفته و به این علت است که نمک تصفیه شده یددار باعث آسیب سلولی و درنتیجه فشار خون بالا میشود. نمکهای دریایی به واسطه وجود منیزیم شوری مناسبی داشته و همین امر موجب مصرف کمتر آنها نسبت به نمک های تصفیه شده یددار میشود همچنین وجود پتاسیم مانع از جذب سدیم بیشتر نمک شده و همین امر مانع فشار خون ناشی از مصرف نمک میشود. نمک دریایی شفا تنها نمک دریایی است که به سبب وجود املاح ذکر شده یک ماده طبیعی برای درمان فشار خون می باشد.

 

نمک های طبیعی و دریایی شفاء رو میتونین از فروشگاه ها و عطاریهای معتبر سراسر کشور خریداری کنین

با نمک های دریایی شفاء ، دریاچه ارومیه را به خانه خود ببرید .

 

از طبیعت شفاء بگیریم .

 

خرید نمک دریایی

4.9 (97.33%) 15 votes

مقالات

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست