غلظت نمک دریاچه ارومیه به 332 گرم بر لیتر رسید

نمک دریاچه ارومیه | گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء مقالات غلظت نمک دریاچه ارومیه به 332 گرم بر لیتر رسید

غلظت نمک دریاچه ارومیه به 332 گرم بر لیتر رسید

غلظت نمک دریاچه ارومیه به 332 گرم بر لیتر رسید

 

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: غلظت نمک دریاچه ارومیه به 332 گرم بر لیتر رسیده است.

فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به قرمز شدن رنگ دریاچه ارومیه گفت: با  کاهش حجم آب دریاچه ارومیه و افزایش شوری اب  در اثر گرمای هوا و تبخیر، میزان تراکم جلبک «دونالینا سالینا»  افزایش می‌یابد؛ این جلبک در شرایط عادی در  دریاچه ارومیه سبز رنگ است که با افزایش غلظت نمک و در شرایط غیر طبیعی  برای حفظ بقای خود اقدام به ترشح رنگیزه قرمز رنگ می‌کند و دریاچه به رنگ قرمز دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه تارسیدن تراز دریاچه ارومیه به شرایط اکولوژیکی قرمزی رنگ دریاچه در تابستان با افزایش شوری اب دور از انتظار نیست گفت: غلظت فعلی دریاچه 332 گرم بر لیتر گزارش شده است.

سرخوش با اشاره به اینکه طی آزمایشات خرداد ماه مرکز ارتمیا تراکم این جلبک به یک میلیون و 200 عدد در هر لیتر می رسید، افزود: براساس آخرین بررسی ها از دو ایستگاه آق گنبد و زنبیل این میزان تراکم به 3 تا 8 میلیون عدد در هر لیتر رسیده و این امر سبب قرمزی رنگ دریاچه ارومیه شده است.

وی با اشاره به اینکه تراز دریاچه ارومیه براساس گزارش 12 مرداد سال‌جاری  1270.51 است تصریح کرد: وسعت دریاچه ارومیه 2013.08 کیلومتر بوده که نسبت به مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اظهار کرد: حجم آب در دریاچه ارومیه یک میلیارد و 490 میلیون متر مکعب گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر نداشته است.

 

مقالات

, , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: به رسید دریاچه نمک ارومیه, گرم 332 به دریاچه نمک لیتر بر, نمک غلظت لیتر بر رسید 332, نمک 332 دریاچه بر به گرم رسید, رسید 332 ارومیه غلظت نمک لیتر, 332 گرم نمک به بر دریاچه لیتر ارومیه رسید, به گرم غلظت, لیتر رسید, بر رسید, لیتر به 332 نمک بر گرم ارومیه, لیتر نمک غلظت 332 به ارومیه دریاچه رسید, 332, به رسید لیتر 332 غلظت گرم بر نمک دریاچه ارومیه, به غلظت 332 رسید لیتر, رسید نمک لیتر بر 332 به ارومیه گرم غلظت,

فهرست