روش های استفاده از نمک اپسوم غیر خوراکی

نمک دریاچه ارومیه | گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء مقالات روش های استفاده از نمک اپسوم غیر خوراکی
کاهش پا درد با نمک اپسوم

روش های استفاده از نمک اپسوم غیر خوراکی

استفاده غیر خوراکی از نمک اپسوم :

نمک دریا ، نمک صورتی و نمک اپسوم از بهترین و مناسبترین نمک ها برای حمام می باشند که اندازه،رنگ و رایحه آن بستگی به سلیقه شخصیتان دارد. در ذیل روش های استفاده از نمک اپسوم در درمان و تسکین برخی دردها توضیح داده شده است :

1- روش استفاده از نمک اپسوم برای کاهش درد عضلات :

ابتدا 1الی 2 پیمانه (240 تا 480گرم) نمک را با آب مخلوط کنید صبر کنید تا در آب حل شود سپس درون وان به مدت حداقل 10 دقیقه دراز بکشید تا موثر واقع شود. زیرا منیزیم موجود در آب میتواند درد عضلات را کاهش دهد.

2-روش استفاده از نمک اپسوم برای بهبود التهاب و خارش پوست :

نمک اپسوم

اگر دچار بیماری های پوستی  از جمله خارش و التهاب و پسوزیاریس و … هستید بهتر است به مدت 20 دقیقه از نمک اپسوم استفاده کنید زیرا منیزیم موجود در این نمک باعث کاهش التهاب پوست و خارش آن می شود.

لازم به ذکر است بعد از اتمام حمام از یک مرطوب کننده پوست استفاده کنید تا پوستتان خشک نشود .

3- روش استفاده از نمک اپسوم برای درمان دردهای عضلانی :

اگر از درد های عضلانی رنج می برید توصیه ما به شما استفاده از نمک اپسوم به همراه روغن گیاهان رزماری،ریحان،اسطخودوس و نعناع است زیرا روغن این گیاهان آرام کننده عضلات می باشد.

 

نمک اپسوم

 

ابتدا 1 الی 3 پیمانه (240-720 گرم)نمک اپسوم را در وان آب داغ ریخته و سپس از هر روغن ذکر شده 15 قطره به آب وان اضافه کرده و به مدت 15-20 دقیقه در وان بمانید، تا روغن و منیزیم موجود در نمک اپسوم باعث تسکین و شل شدن عضلات شوند.

4-روش استفاده از نمک اپسوم برای سم زدایی بدن :

برای سم زدایی و پاکسازی بدن از سموم بهتر است از حمام نمک اپسوم استفاده کنید این نمک دارای دارای سولفات و منیزیم می باشد که موجب خروج فلزات سنگین از بدن می شود و ریکاوری پوست بدن را تسریع می بخشد.

برای شروع ابتدا 1 الی 3 پیمانه (240-720 گرم) نمک اپسوم را در وان آب داغ ریخته و به مدت زمان 10 الی 40 دقیقه در وان بمانید.

5-روش استفاده از نمک اپسوم برای کاهش پا درد :

اگر در حمام خود وان ندارید بهتر است از یک تشت نسبتا بزرگ و عمیق استفاده کنید. برای شروع ابتدا 3/4 تشت را آب گرم بریزید سپس 120 گرم نمک اپسوم را در آن بریزید صبر کنید تا حل شود، سپس پاهایتان را به مدت حداقل 10 دقیقه در آن قرار دهید.

نمک اپسوم

توجه : اگر دچار بیماری دیابت هستید هرگز از این روش استفاده نکنید زیرا موجب ایجاد ترک در پا و عفونت می شود.

 

مقالات

, , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه بسته شده است

کلمات کلیدی:

فهرست