حمام نمک چیست و چه فوایدی دارد؟

حمام نمک

حمام نمک چیست و چه فوایدی دارد؟

حمام نمک چیست و چه فوایدی دارد؟

حمام نمک مواد مغذی و معدنی بسیاری دارد که به طور طبیعی در آب دریا وجود دارد.حمام با آب نمک منافذ ریز پوست شما را باز می کند بنابراین پوست می تواند این مواد مغذی را به طور موثری جذب کند.هنگامی که شما درحمام خود را به وسیله آب می شویید، نمک دریا ناپاکی ها را از لایه های درونی پوست بیرون می کشد و از بین بردن سموم و تمیز کردن را یک لحظه با هم انجام می دهد.حمام با استفاده از نمک دریا پوست شما را نرم و انعطاف پذیرتر از همیشه می کند و در طی زمان، می تواند خراش ها، چین و چروک و چربی های انباشته شده زیر پوست را کاهش دهد.حمام با نمک دریا پوست های ترک خورده و خشک را مرطوب، و پوست های چرب را متعادل میکند.

حمام نمک

نمک دریا کلسیم شناخته شده ای دارد که برای سلامتی استخوان و دندان ها مفید است،اما به دلیل قدرت تمیزکنندگی منافذ پوست بسیار کم شناخته شده است نمک دریا همچنین برم (ماده معدنی که برای نرم کردن پوست شناخته شده است) دارد. پتاسیم به کاهش نگهداری آب و ید در تنظیم پردازش سوخت و ساز در لایه های بافت سلولی پوست کمک می کند.این قبیل عناصر و گروه های دیگر از مواد معدنی در نمک دریا پوست را از داخل به بیرون صاف کرده، به قوی تر شدن و ارتجاع پذیری پوست کمک می کنند، و می تواند در برابر اثرات مضر تشعشعات خورشید، آب و هوای خشک و استرس دفاع کند.

بخشی از مواد معدنی موجود در نمک تصفیه نشده دریا و نقش آن ها در متابولیسم بدن:

نمک دریایی

سدیم: ضروری برای گوارش و سوخت و ساز ،تنظیم مایعات بدن،عصب و وظایف ماهیچه ای.

کلر:ترکیب ضروری مایعات بدن انسان

کلسیم: ضروری برای دندان ها،خون، اعصاب و استخوان ها.

منیزیم :کنترل زیاد بودن سدیم ،شکل و استحکام استخوان ها،مراقبت از رشد روانی و تقویت هوش ،ترفیع جذب کربوهیدرات ها،اطمینان از سوخت و ساز ویتامین سی و کلسیم،تاخیر در فرآیند پیری و انحلال سنگ های کلیه.

گوگرد:کنترل انتقال انرژی در بافت،استخوان و سلولهای غضروفی، ضروری برای ترکیبات پروتئینی.

سیلیکون :لازم برای سوخت و ساز کربن،پوست و مو.

ید :حیاتی برای تولید انرژی و رشد روانی،تامین و تولید هورمون های تیروئید ،نیاز برای مکانیزم خود دفاعی (سیستم لنفاوی).

برم:در شکل برومور منیزیم،تنظیم کننده و ترمیم کننده سیستم اعصاب،حیاتی برای عملکرد هورمونی غده هیپوفیز.

فسفر:لازم برای ترکیبات ساختار شیمی حیاتی انسان و عملکرد عصبی سلول های وابسته به مغز ،سازنده پروتئین فسفردار.

وانادیم: برای استحکام دندان و استخوان بهتر از فلوراید،استحکام بهتر از فلوراید،استحکام بخشیدن به سیستم عصبی و قلبی،کاهش کلسترول ،تنظیم میزان فسفر در خون،و عامل تشکیل دهنده برای اکسیداسیون بسیاری از مواد زیستی است.

مقالات

, , , , , , , , , , ,

دیدگاه بسته شده است

کلمات کلیدی:

فهرست