فواید شگفت انگیز نمک درمانی

فواید شگفت انگیز نمک درمانی

تاریخچه نمک درمانی

داستان به سال 1843 بر میگردد، زمانی که یک دکتر لهستانی بنام دکتر فلیکس بوکووسکی کشف کرد که چرا کارگران معدنی نمک، از مشکلات تنفسی به عنوان جمعیت عمومی رنج نمی برند، دکتر فلیکس بوکووسکی اظهار نمود که هوا در معادن نمک در ویلیکای لهستان با ذره‌های خشک نمک اشباع شده که این هوا برای افرادی که به مشکلات تنفسی وریوی مبتلا هستند اثرات درمانی و بهبودی دارد.

نمک درمانی در یک محیط کنترل شده در سال 1989 در روسیه آغاز شد اولین غار نمک در سال 2008 در انگلستان باز شد.
درسال ۱۹۸۰غارهای نمکی مصنوعی با آجر و بلوک‌های نمکی به شکل اطاقهایی ساخته شد. تقریبا همه پژوهشگران متفق القول هستند که عامل اصلی درمان در غارهای نمکی افشانه‌های خشک نمک موجود در هوا با رطوبت ودمای خاص آن شرایط جوی است با این آگاهی در اوایل سالهای۱۹۹۰ژنراتورهای هالو درسن پترزبورگ روسیه به کار گرفته شدند ژنراتورهای هالو افشانه‌های خشک نمک را به درون اطاق‌ها می‌دمند و به این ترتیب شرایطی مشابه معدن‌ها و غارهای طبیعی نمک بوجود می‌آورند.

نمک درمانی

نمک درمانی به عنوان یکی از تکنیک های کاهش دهنده استرس و التیام بخش درد در دنیای امروز بریتانیایی ها به یکی از مشاغل درآمدزا تبدیل شده است. تاریخچه استفاده از اتاق نمک و حمام نمکی به تمدن های کهن مثل یونان باستان باز می گردد و نورولوژیست های بریتانیایی نیز یک قرن پیش، از خواص درمانی نمک برای از بین بردن خستگی ها و استرس ها کمک می گرفتند.

فواید نمک درمانی

درمان بیماری تنفسی با نمک

راحت تر کردن علائم تنفسی

نمک درمانی به طور معمول، برای درمان آسم ، برونشیت ،حساسیت های فصلی، عفونت گوش و سیاه سرفه به کار می رود، نمک درمانی کمک می کند تا توازن مایع  سطحی راه های هوایی سیستم تنفسی برقرار شود، موجب بهبود ظرفیت ریه می شود و عملکرد ریه را باز می گرداند. نمک درمانی به طور منظم، سیستم تنفسی سالم را نیز، تقویت می کند.

درمان بیماری های پوستی

اگر شما از بیماری های التهابی رنج می برید که موجب التهاب و خارش پوست می شود، بهتر است از نمک درمانی استفاده کنید. نمک درمانی، خشکی را که باعث خارش و جرم گرفتگی پوست می شود کاهش می دهد. و شکاف کوچک، جراحت یا سایش پوست را درمان می کند و همینطور برای کسانی که از اگزما، پسوریازیس، آکنه و جوش ناشی از استرس رنج می برند مناسب است .

تقویت سیستم ایمنی

بله، نمک درمانی سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند. خاصیت ضد التهابی در نمک طبیعی، واکنش های سیستم ایمنی را کاهش می دهد. کاهش واکنش های سیستم ایمنی بدن، علائم حساسیت را کم می کند. نمک درمانی، فشار عصبی را به وسیله تولید یون های منفی آرام می کند که باعث تقویت سیستم ایمنی می شود. این امر به کاهش خستگی و احیا بدن کمک می کند .

آرام کردن فشار عصبی

به غیر از درمان مشکلات تنفسی و بیماری های پوستی، نمک درمانی به شکل شگفت آوری، آرامش بخش است. تصور کنید که در یک اتاق ساکت و نسبتاً تاریک، برای یک ربع در سکوت نشسته اید. این درمان، فشار عصبی را کم می کند، عملکرد قلبی را تقویت می کند و حس ها را احیا می کند. نمک درمانی فرصت مناسبی است تا شما بر تنفستان به طور آرام و آهسته تمرکز کنید.

 

نمک دارای خواص زیر است :

آنتی باکتریال

ضد التهاب

اثرات موکولیتیک: مخاط (بلغم) بیش از حد را کاهش می دهد.

و سرعت انتقال موکوسیلی (مخاطی،بلغمی) را افزایش می دهد.

عوامل پاتوژن را حذف می کند (گرده هوائی).

نمک درمانی به طور قابل توجهی می تواند به علائم زیر کمک کند :

راحتتر شدن عمل تنفس بعد از چند جلسه

بهبود عملکرد ریه

کاهش وابستگی به داروهای شیمیایی مانند آنتی بیوتیک ها و آنالیزرها

 

مطالعات پزشکی

در آزمایشات بالینی درمان نمک (هالوتراپی) اثبات شده است که در کاهش علائم انواع بیماری های تنفسی و پوست نیز موثر است.

در طی یکی از آمایشات بالینی، درمان نمک باعث بهبود می شود :

85%موارد آسم خفیف و متوسط

75% موارد شدید آسم

97% برونشیت مزمن

نمک درمانی غار نمک

نمونه ی موفقی از تکنیک نمک درمانی
گریس هارت یکی دیگر از متخصصان طبیعت درمان گر است که کلینیکی مشابه غار های نمکین در لندن افتتاح کرده و این شیوه درمان باستانی را در کنترل واکنش های آلرژیک در افراد مبتلا اثر بخش معرفی می کند. وی می گوید، نمک درمانی را به افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی با دغدغه های فراوان توصیه می کنم، نمک های غنی شده از مواد معدنی مانند ید و پتاسیم برومید تأثیر آرام بخشی و ضد تشنج دارند و برای افرادی که از تبعات زندگی شهرنشینی امروز رنج می برند، مفید است. قرار گرفتن در هوایی که 10 بار پاک و عاری از آلاینده های زیست محیطی است در کنار نمک باعث تصفیه سیستم تنفسی و تنفس عمیق شده و مشکلات ذهنی را دور می کند.

 

5 (100%) 13 votes

مقالات

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست