تأثیر نمک دریاچه ارومیه بر بیماری های پوستی

نمک درمانی

تأثیر نمک دریاچه ارومیه بر بیماری های پوستی

تأثیر نمک دریاچه ارومیه بر بیماری های پوستی

پوست اولین عضو بدن است که محیط اطراف را لمس می کند، پس اهمیت بسیار مهمی در سلامتی فرد دارد و حتی تحقیقات نشان داده که پوست تأثیرات بسیاری بر جنبه های روانی فرد مانند اعتماد به نفس و… دارد. امروزه به علت هوای آلوده، تغذیه نامناسب و استرس های روزانه پوست آسیب پذیر شده و مورد تهاجم بسیاری از بیماری ها مانند عفونت ها، قارچ ها و… قرار می گیرد. نمک دریایی با توجه به خاصیت ضدعفونی کنندگی، سطح پوست را پاک کرده و موجب می شود که پوست تنفس بهتری داشته باشد و از طرف دیگر به وسیله جذب انواع املاح معدنی موجب سالم سازی و شفاف سازی پوست می شود.

آنچه که نمک دریا را از نمک سفره (نمک طعام) مجزا می سازد، حضور مواد مغذی بیشتر و مواد معدنی تیره تر است. ما می دانیم که نمک تصفیه شده شامل فرآیند سنگینی است که اغلب مواد معدنی آن به جز سدیم و کلر، از بین می رود. نمک دریا شامل مواد معدنی طبیعی است که به بهبود عملکردهای بدن کمک می کند. در واقع نمک دریا شامل مواد معدنی حیاتی مانند پتاسیم، سدیم، کلسیم، منیزیم، کلر، آهن، مس و روی (زینک) است. مزایای سلامتی نمک دریا شامل مجموعه ای مشابه از عناصر شفابخش معدنی و طبیعی است که در سلول های پوست یافت می شوند. این خاصیت نمک دریا آن را یک ذره ی طبیعی کاملی می سازد که در درمان تراپی و محصولات زیبایی، استفاده می شود.

نمک دریایی برای تقویت لایه برداری:

نمک دریا کاربرد بسیاری در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی در تولید محصولات مالشی و دیگر محصولات مراقبت از پوست مانند ضد تعریق ها و مواد دافع بوهای بد، پیدا کرده است. لایه برداری با نمک دریا به برداشتن لایه های مرده ی پوست، تمیز کردن لایه های پوست، تقویت گردش خون پیرامونی پوست و همچنین بهبود نوسازی پوست کمک می کند. بر خلاف نمک طعام، ساختار دانه ای نمک دریا؛ در بهبود نظافت و نرمی پوست بسیار کارساز است. همچنین ماساژ درمانی با نمک دریا برای بیمارانی که از فشار خون پایین، صرع و گردش خون ضعیف و ضعف عمومی بدن رنج می برند سفارش شده است.

 

نمک درمانی

 

نمک دریا برای از بین بردن علائم پسوریازیس:

نمک دریا به عنوان یک راهکار مناسب برای درمان پسوریازیس در کنار داروی مناسب، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از نمک دریا بهبودهای قابل توجهی را در بیمارانی که از شرایط پوستی مانند خارش و پوسته پوسته شدن رنج می برند، نشان داده است. حمام درمانی، با استفاده از نمک دریایی با بسته های گل و لای و حمام گوگرد بر روی افرادی که از پسوریازیس و دردهای ناشی از آن رنج می برند نتایج امیدوار کننده ای را نشان داده است.

نمک دریا برای کاهش حلقه های تیره های دور چشم:

محلول نمک دریا می تواند به کاهش حلقه های تیره  دور چشم کمک کند. و باعث از بین بردن پف دور چشم ها شود.

نمک دریایی برای از بین بردن آکنه:

از آنجا که نمک دریا به عنوان یک سم زدای خوب عمل می کند، پس برای از بین بردن آکنه از روی پوست بسیار مفید است. و با توجه به وجود گوگرد در نمک دریا، برای درمان مشکلات پوستی مانند درماتیت، جای جوش و… مناسب می باشد.

نمک دریایی دریاچه ارومیه به طور حتم به لایه برداری و شادابی پوست کمک کرده و سلول های مرده پوست را از بین برده و موجب تنفس پوست می شود. حال با توجه به تمام این توصیف ها، بهتر است که دوباره به دامان طبیعت بازگشته و هدیه ای شفابخش را که طبیعت در گیاهان و نمک شفابخش دریاچه ارومیه برای ما به ودیعه گذاشته، ارج نهاده و از آن در جهت سلامت بیشتر خود بهره ببریم.

4.2 (83.33%) 12 votes

اخبار و اطلاعیه ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: ارومیه پوستی بر های نمک بیماری, پوستی دریاچه, نمک, ارومیه پوستی نمک بیماری های دریاچه, نمک بیماری, نمک ارومیه بیماری تأثیر, بیماری بر پوستی ارومیه های نمک تأثیر, تأثیر بیماری پوستی, های ارومیه پوستی, بیماری دریاچه تأثیر, دریاچه نمک, پوستی, دریاچه, نمک بیماری تأثیر ارومیه های, پوستی ارومیه های دریاچه,

فهرست