بهترین نمک دریایی برای تکمیل، پخت وپز ، و فراتر از آن

نمک دریاچه ارومیه شفاء دسته بندی نشده بهترین نمک دریایی برای تکمیل، پخت وپز ، و فراتر از آن

بهترین نمک دریایی برای تکمیل، پخت وپز ، و فراتر از آن

spoon with salt
نمک یکی از اساسی ترین مواد تشکیل دهنده جهان است، اما دنیای وسیع و بالقوه گیج کننده ای از آن برای کشف وجود دارد.
نمک عالی هر چیزی را که لمس می کند بهتر می کند، از پاشیدن روی یک گوجه فرنگی رسیده تا تکان دادن سخاوتمندانه روی یک کاسه ذرت بوداده .

نمک معمولی غذا از معادن نمک تهیه می شود و برای از بین بردن مواد معدنی پردازش می شود، در حالی که نمک دریا از آب تبخیر شده اقیانوس – که با جمع آوری آب دریا در سینی های رسی بزرگ و اجازه دادن به خورشید و باد برای تبخیر طبیعی آن به دست می آید، برداشت می شود. این یک عمل باستانی است؛ باستان شناسان شواهدی از تولید نمک از حدود 8000 سال پیش پیدا کرده اند.

چرا به دنبال نمک دریا هستید؟ سرآشپزها عطر و طعم روشن و تمیز آن و همچنین تفاوت های ظریفی که با وجود مواد معدنی ایجاد می شود را دوست دارند. از آنجایی که نمک دریا حداقل فرآوری شده است، مواد معدنی کمیاب را حفظ می کند. گیسلی گریمسون، نمک‌ساز در Saltverk می‌گوید: «نمک دریا حاوی مواد معدنی حیاتی برای بدن انسان مانند منیزیم، کلسیم و پتاسیم، همراه با چند ماده معدنی دیگر بسته به محل تامین آن است. «بیشتر نمک‌های دریایی موجود در بازار هیچ ماده افزودنی در خود ندارند – فقط یک محصول خالص از اقیانوس است.

از نظر تئوری، همه غارهای نمکی زمانی بستر دریاهای باستانی بوده اند، اما به شکل کنونی به سنگ هایی تبدیل شده اند که اغلب در مقیاس صنعتی بزرگ استخراج می شوند. نمک سفره معمولاً حاوی مواد افزودنی مانند ید و یک عامل ضد لک است. به طور کلی محتوای سدیم بالاتری نسبت به نمک دریا دارد، زیرا تقریباً به طور کامل از کلرید سدیم تشکیل شده است. در مقابل، نمک‌های دریا بسته به منطقه‌ای که آب از آن تامین می‌شود، محتوای معدنی خاص آن‌ها و روشی که برای تبخیر آب استفاده می‌شود، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. اگر نمک های خوراکی طعمی منحصر به فرد ارائه می دهند، نمک های دریایی هارمونی غنی و چند لایه ای را به ارمغان می آورند.

نکته مفید: نمک دریا معمولاً کریستال‌های بزرگ‌تری نسبت به نمک غذا دارد، بنابراین اگر در دستور غذا جایگزین می‌کنید، برای هر قاشق چای‌خوری نمک خوراکی از 1.5 قاشق    چای‌خوری نمک دریا استفاده کنید. تقریباً در هر برنامه ای می توانید از نمک دریا استفاده کنید.

بهترین کلی: نمک دریای مالدون
بهترین برای آشپزی: نمک کوشر کریستال الماس
بهترین برای تکمیل: نمک دریای فلکی Saltverk
بهترین برای پخت: نمک دریای خوب فرانسوی La Baleine
بهترین طعم: نمک دریای ایسلندی با دست برداشت Saltverk
بهترین فلور د سل: Esprit du Sel Fleur de Sel
بهترین ارزش: نمک دریایی SoSalt

ویژگی هایی که باید هنگام خرید نمک دریا به خاطر بسپارید

(“گل نمک” در فرانسوی) از سواحل بریتانی می آید و بسیاری آن را کادیلاک نمک می دانند که از بالای حوضچه های آب شور برداشت می شود زیرا لایه بالایی شروع به متبلور شدن می کند. سل گریس، یا نمک خاکستری، از همان نمکدان‌ها، اما از پایین، به دست می‌آید و محتوای معدنی بالاتر و رنگ خاکستری آن را به آن می‌دهد. نمک دریا را می توان در هر جایی برداشت کرد و ممکن است انواع سلتیک، هاوایی و دیگر انواع را از سراسر جهان پیدا کنید.

هدف بسیاری از سرآشپزها نمک دریای پوسته پوسته را به عنوان یک “نمک نهایی” برای استفاده در غذا درست قبل از فرستادن آن از آشپزخانه (مانند پاشیدن سالاد آرگولا یا یک کلوچه چیپسی شکلاتی) در نظر می گیرند، در حالی که برخی دیگر از نمک دریا برای طیف وسیع تری استفاده می کنند. از برنامه های کاربردی، از چاشنی سوپ تا مرینیت کردن گوشت. فوق العاده همه کاره است.

بافت نمک دریا به طور طبیعی در اندازه های مختلف دانه، از درشت تا ریز و در همه جا در دسترس است. گریمسون توصیه می‌کند به دنبال بافتی باشید که به راحتی بین نوک انگشتان شما له شود تا نمک در بشقاب شما پخش شود.

طعم دهنده نمک دریا با طعمی لطیف و غلظت بالایی از مواد معدنی، طعم و مزه خاصی دارد. گریمسون می‌گوید: از آنجایی که نمک یک ماده طبیعی است که در سراسر جهان برداشت می‌شود، «مشخصات طعم نمک‌ها بسته به اینکه از کجا آمده‌اند، می‌تواند کاملاً متفاوت باشد».

انتخاب های برتر ما بهترین کلی:

نمک دریای مالدون

best-sea-salt-overall-maldon-sea-salt-flakes-saveur
من دوست آشپزی دارم که بدون حلبی کوچکش از تکه های نمک دریایی مالدون از خانه بیرون نمی رود. مالدون از سال 1882 در شهر زیبای انگلیسی به همین نام، در شهرستان اسکس در کنار رودخانه بلک واتر برداشت می‌شود. هنوز هم به همان روش برداشت می‌شود، نمک را از آب دریا با استفاده از چنگک‌های دسته بلند سنتی می‌گیرند، سپس آن را بدون افزودنی‌های مصنوعی پردازش می‌کنند تا طعمی تمیز و روشن و با تلخی صفر داشته باشند. خلوص عناصر کمیاب آب این نمک را خوش طعم تر می کند، بنابراین می توانید کمتر از آن استفاده کنید. کریستال های نرم و پوسته پوسته دوست داشتنی آن به راحتی حل می شوند و کرانچ عالی را به استیک، تخم مرغ های همزده و فلفل شیشیتو اضافه می کنند.

بهترین برای آشپزی: نمک کوشر کریستال الماس

best-sea-salt-cooking-diamond-crystal-kosher-salt-saveur

نمک کوشر کریستال الماس کمی پیروان فرقه ای دارد و دلیل خوبی هم دارد. بیشتر نمک های کوشر نمک دریا نیستند. کریستال الماس یکی از معدود مواردی است که تکه های نمک سبک آن به طور طبیعی و نه از طریق تراکم نمک دانه بندی شده تشکیل می شوند. دانه های توخالی هرمی شکل نمک، سبکی فوق العاده ایجاد می کند. با 53 درصد حجم کمتر سدیم در مقایسه با نمک معمولی، طعم و مزه غذا را با طعمی تمیز نشان می دهد. حرفه ای ها و سرآشپزهای خانگی دوست دارند که نمک کم نمکی است که به آشپز کنترل دقیقی می دهد و به سرعت و زیبایی حل می شود.

بهترین برای تکمیل: نمک دریای فلکی Saltverk

best-sea-salt-finishing-saltverk-flaky-sea-salt-saveur
نمک دریای پولکی Saltverk از انرژی زمین گرمایی در شبه جزیره Reykjanes در Westfjords ایسلند استفاده می کند تا به آرامی آب دریا را تقطیر کند تا زمانی که کریستال های نمک دریا شروع به تشکیل تکه های زیبا کنند. این یک روش تولید پایدار است، زیرا انرژی زمین گرمایی یک منبع انرژی فراوان و طبیعی است که هیچ ردپایی از کربن باقی نمی‌گذارد. Saltverk محصول سال 2011 مهندس Björn Steinar Jónsson است که این روش نمک‌سازی را برای اولین بار توسط پادشاه دانمارک در قرن 18 مورد استفاده قرار داد. نمکی ترد و تازه معدنی درست می کند. چشمان خود را ببندید و در آبدره های یخی خیره کننده هستید. آن را به سبزیجات سرخ شده، ماهی کباب شده و حتی بستنی وانیلی اضافه کنید.

بهترین برای پخت: نمک دریای خوب فرانسوی La Baleine

best-sea-salt-baking-la-baleine-french-fine-sea-salt-saveur

یکنواختی برای پخت ضروری است. افزودن نمک فقط برای چاشنی نیست، بلکه برای ایجاد ترکیب شیمیایی مناسب برای ایجاد گلوتن یا ایجاد قهوه‌ای طلایی کامل پوسته است. نمک دریای خوب فرانسوی La Baleine این قوام را به همراه دارد، با طعمی تمیز و ساده که هر چیزی را که می‌پزید بدون حواس‌پرتی افزایش می‌دهد. از سال 1856 در کارخانه نمک Aigues-Mortes در Camargue، در جنوب فرانسه ساخته شده است. تقریباً می توانید آب درخشان دریای مدیترانه را بچشید.

بهترین طعم: نمک دریای ایسلندی

 

best-sea-salt-flavored-saltverk-hand-harvested-icelandic-sea-saltsaveur-saveur

بر اساس سنت باستانی ایسلندی، برای تهیه نمک دودی، برخی از تولیدکنندگان کمتر از میانبر افزودن طعم دود مایع استفاده می کنند، در حالی که Saltverk به آرامی نمک دریایی خود را روی توس محلی دود می کند. همچنین نمک‌های طعم‌دار خوشمزه دیگری نیز درست می‌کند، که می‌تواند هنگام تهیه غذاهای اصلی مانند سبزیجات کباب، مرغ و گوشت خوک بسیار سرگرم‌کننده باشد. نمک آویشن قطبی Saltverk’s گلدار، تازه و مناسب برای چاشنی گوشت بره، دنده کوتاه و خورش مرغ است. نمک گدازه آن نمک دریایی است که با زغال چوب فعال مخلوط شده و رنگ مشکی عمیقی دارد. Saltverk همچنین یک نمک جلبک دریایی تند و نمک شیرین بیان ظریف تولید می کند که کاملاً متعادل هستند و می توانند در هر کابینت ادویه به عنوان ماده غذایی مورد استفاده قرار گیرند.

بهترین فلور د سل: Esprit du Sel Fleur de Sel

best-sea-salt-esprit-du-sel-fleur-de-sel-saveur

863 / 5000

نتایج ترجمه

Esprit du Sel که از قرن هفتم در جزیره Ré، در سواحل اقیانوس اطلس فرانسه جمع آوری شده است، یک فلور دسل سنتی است، نمک گران قیمتی که برای قرن ها عشق وفادار سرآشپزها را به خود جلب کرده است. کریستال های ظریف و سبک آن دارای طعمی لطیف و غلظت بالایی از مواد معدنی است که آن را به یک نمک تکمیل کننده کامل تبدیل می کند که با پاشیدن روی غذا تقریباً فوراً حل می شود. اسپریت دو سل با استفاده از روش‌های سنتی ساخته می‌شود که در آن خورشید و باد آب دریا را تبخیر می‌کنند و کریستال‌هایی را بر جای می‌گذارند که با دست از سطح نمک‌دان‌ها جدا می‌شوند، درست همانطور که برای نسل‌های بی‌شماری انجام شده است. به دلیل محتوای مواد معدنی و نمک آب، نحوه دقیق جمع آوری آب دریا در استخرهای کم عمق و آب و هوا، نمک دریا از بریتانی شبیه هیچ چیز دیگری در جهان نیست. از این برای پوشاندن یک چوب شور فانتزی یا ماهی تاپ و سبزیجات کبابی با یک پاشیدن سخاوتمندانه استفاده کنید.

بهترین ارزش: نمک دریایی SoSalt

best-sea-salt-value-sosalt-sea-salt-saveur
نمک دریایی SoSalt از نمکدان های باستانی مارسالا و تراپانی در شرق سیسیل می آید، جایی که آب های کریستالی و خورشید درخشان طعمی منحصر به فرد را ایجاد می کند. SoSalt سرشار از عناصر کمیاب گرانبهای موجود در آب دریا، مانند منیزیم، پتاسیم و ید، در هر دو کریستال درشت (ایده آل برای نمک زدن آب ماکارونی و نمک زدن) و کریستال های خوب (برای چاشنی کردن همه چیز) موجود است. این کمترین پردازش شده است و مورد علاقه بسیاری از سرآشپزهای ایتالیایی در ایتالیا و فراتر از آن است.

از کارشناسان بپرسید

تفاوت بین نمک دریا و نمک خوراکی چیست؟ نمک سفره نمک دانه بندی شده ای است که در بیشتر نمکدان ها پیدا می کنید که معمولاً از ذخایر زیرزمینی استخراج می شود و اغلب با ید غنی شده است. نمک دریا از تبخیر آب دریا یا اقیانوس تولید می‌شود و مواد معدنی کمیاب را حفظ می‌کند که طعم و گاهی رنگ می‌افزایند.

آیا نمک دریا منقضی می شود؟ جواب منفی! گریمسون می گوید: نمک یک ماده معدنی است و هیچ ترکیب آلی ندارد، بنابراین نمک دریا منقضی نمی شود. با گذشت زمان، اگر نمک باز بماند، می تواند رطوبت را جمع کند، که ممکن است باعث لخته شدن آن شود، اما این به هیچ وجه بر طعم یا قابلیت استفاده تأثیر نمی گذارد. او پیشنهاد می کند اگر دوست دارید آن را در فر یا مایکروویو خشک کنید.

چه راه هایی برای استفاده از نمک دریا فراتر از چاشنی نهایی وجود دارد؟ گریمسون می‌گوید: «ما با تعداد زیادی خمیرترش‌ساز کار می‌کنیم که ترجیح می‌دهند از نمک دریا برای بهتر کردن نان خود استفاده کنند. “وقتی نانی دارید که فقط از چهار ماده تشکیل شده است، چرا از بهترین مواد موجود استفاده نکنید؟” از جوشاندن پاستا گرفته تا درست کردن کارامل (در هر یک از این دستور العمل های کارامل فوق العاده است)، می توانید تقریباً در هر غذا از نمک دریا استفاده کنید.

برداشت ما فیلسوف رومی پلینی بزرگ نوشت: “بهشت می داند، زندگی متمدن بدون نمک غیرممکن است.” دو هزار سال بعد، نمک در قلب آشپزخانه و زندگی ما باقی می ماند. نمک دریا یک عنصر سرگرم کننده برای کشف و یک راه عالی برای ولخرجی بدون شکستن بانک است. مقدار کمی خیلی زیاد می شود، و تکه های لطیف مالدون یا فلور د سل، تخم مرغ های معمولی صبحگاهی یا شکلات تلخ شبانه را به چیزی واقعاً خاص تبدیل می کند. شما می توانید از نمک دریا در هر جایی که می توانید از نمک سفره استفاده کنید استفاده کنید، اما واقعاً در انتهای ظرف می درخشد، جایی که شوری، ترد و رضایت را با یک نیشگون گرفتن ساده اضافه می کند. 

 

 

دسته بندی نشده

, , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: بهترین دریایی برای فراتر تکمیل، ، وپز, دریایی پخت فراتر, دریایی آن فراتر برای و ، پخت, نمک آن برای بهترین, نمک, فراتر وپز آن پخت برای و دریایی نمک تکمیل، بهترین ،, تکمیل، نمک پخت بهترین برای دریایی آن و فراتر وپز ،, وپز تکمیل، و فراتر, و وپز, دریایی بهترین ،, تکمیل، دریایی پخت برای, دریایی فراتر نمک ، و پخت بهترین آن وپز برای, نمک بهترین تکمیل، آن پخت فراتر وپز دریایی ، برای و, وپز پخت آن, پخت و وپز ، فراتر نمک بهترین تکمیل، برای,

فهرست