اهمیت جهانی نمک ارزشمند دریاچه ارومیه

نمک دریاچه ارومیه | گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء مقالات اهمیت جهانی نمک ارزشمند دریاچه ارومیه
اهمیت جهانی نمک ارزشمند دریاچه ارومیه

اهمیت جهانی نمک ارزشمند دریاچه ارومیه

اهمیت جهانی نمک دریاچه ارومیه

قرن هاست که مردم ایران کنار دریاچه ارومیه دراز می کشند و از ویژگی های درمانی این دریاچه و نمک آن بهره می برند. حال، بحث این مطلب این است که این خواص از کجا ناشی می شود و نمک دریاهای مرده تا چه اندازه فایده دارد؟

مادر طبیعت، برای شفای انسان هدایای بسیاری به ما داده است. برخی از این هدایا عبارتند از:

گیاهان دارویی، مواد معدنی موجود در طبیعت و نمک های شفا بخش، گیاهان دارویی که مدتهاست شفابخش آلام بشر بوده اند. به علت مواد مؤثر درمانی و اسانسی که دارند، موجب شفا یا بهبود بیماری ها می شوند.

 

اهمیت جهانی نمک دریاچه ارومیه

 

گیاهان شفا بخش از دیرباز میان مردم مورد استفاده قرار می گرفته و همه به صورت عمومی با کاربرد گیاهانی مانند نعنا، اکالیپتوس و… آشنا هستند، اما علم گیاه درمانی بسیار گسترده و قوی است که در آن بیماری ها طبقه بندی شده و ما با توجه به نوع بیماری، داروی گیاهی مخصوص همان بیماری را تجویز می کنیم.

اثرات درمانی دریاچه ارومیه

امروزه در حیطه ی علم گیاه درمانی، مراجع و دانشگاه ها معتبر بین المللی وجود دارد که هر روز در حال تحقیق روی اثرات درمانی گیاهان بوده و همچنین روز به روزبه خاصیت بیشتری از گیاهان دست می یابند. مبحث دیگری که مادر طبیعت برای شفای بیماری ها در اختیار ما قرار می دهد، مواد معدنی و نمک های شفا بخش است.

 

اهمیت جهانی نمک ارزشمند دریاچه ارومیه

 

خواص نمک درمانی:

نمک درمانی از دیر باز برای شفای بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفته. نمک به علت قدرت پاکسازی و ضد عفونی کنندگی، بسیاری از میکروب ها را نابود کرده و موجب سلامتی می شود.

نمک به غیر از خاصیت ضد عفونی کنندگی، مواد معدنی مؤثری نیز برای بدن دارد.

در میان نمک هایی که از طبیعت گرفته می شود، نمک دریاهای مرده از لحاظ شفابخشی به علت مواد معدنی و خواصی که دارند، در درمان بیماری ها و سلامت افراد بسیار مؤثر هستند.

در دنیا تنها سه دریای مرده پیدا می شود. دریاچه ی ارومیه کشور عزیزمان ایران، یکی از آنها است و اهمیت جهانی نمک دریاچه ارومیه و خواص و شفادهندگی آن بر کسی پوشیده نیست.

5 (100%) 12 votes

مقالات

, , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی:

فهرست