اثرات زیانبار نمک شستشو نشده دریاچه ارومیه

نمک دریاچه ارومیه | گروه تولیدی مادر تخصصی نمک شفاء مقالات اثرات زیانبار نمک شستشو نشده دریاچه ارومیه
نان و نمک شفاء

اثرات زیانبار نمک شستشو نشده دریاچه ارومیه

اثرات زیانبار نمک شستشو نشده دریاچه ارومیه

روش تهیه نمک دریایی بدین شکل است که آب را توسط کانال‌هایی وارد سینی‌های سفالی نمک گیری می‌کنند تا نور خورشید و وزش باد، به طور طبیعی آب را تبخیر کنند و نمک بدست آید. به خاطر آن که فرآیند تولید نمک دریا ساده تر است و تحت دست کاری و تجزیه شیمیایی قرار نمی گیرد، رطوبت و مواد معدنی با ارزش خود را حفظ می کند. این نمک ها به خاطر این که طبیعی و حاوی مجموعه‌ای از مواد معدنی کمیاب هستند برای بدن مفید می باشند. استفاده از این نمک به خاطر افزودن رایحه و رنگ به غذا در میان آشپز ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است و در طبخ غذا مفید است. اما همه ی ما هر روزه خبرها و هشدارهایی در مورد عوارض خطرناک ناخالصی‌های فلزات سنگین موجود در نمک‌های شستشو نشده از سوی کارشناسان و متولیان امر بهداشت می شنویم. بیشتر این نمک‌ها در واحدهای نمک کوبی سنتی، بسته بندی می شوند و بیشتر این واحدها توان حذف ناخالصی‌های موجود در نمک را ندارند. ناخالصی‌های موجود در نمک‌های تصفیه نشده شامل سرب، جیوه، آرسنیک، کادمیوم، فلور و سایر املاح سنگینی است که بر اندام‌های داخلی بدن تأثیرات مخربی دارند. نمک استخراج شده از معدن یا دریا، ناخالصی‌های فراوانی دارد که عمده‌ترین آنها، «سولفات کلسیم» یا همان «گچ» است که به دلیل سفید بودن، قابل تشخیص از اصل نمک نیست. وجود گل و لای یکی دیگر از ناخالصی‌های موجود در نمک است از هر ۱۲۰ تن نمک تولیدی تصفیه شده، 6 الی 10 تن گل و لای خارج می‌شود که مصرف مستمر این میزان ناخالصی در نمک‌های سنتی، مشکلات و بیماری‌های جسمی را به همراه دارد.از مصارف نمک در کشور می توان به استفاده از آن در تهیه ی نان اشاره کرد.

نان و نمک

نمک به عنوان یکی از مواد مصرفی در تهیه نان اهمیت دارد، زیرا قسمت اعظمی از سبد غذایی خانواده‌های ایرانی به نان‌ها، به ویژه انواعی که به شکل سنتی تهیه می‌شوند اختصاص می‌یابد.

نمک در نان

 

بیشتر نانوایی‌ها از نمک‌های شستشو نشده در تهیه نان‌ها استفاده می‌کنند و این موضوعی است که توجه بیشتری به خصوص از جانب اتحادیه نانوایان را طلب می‌کند، چرا که مصرف روزانه نانی که با نمک‌های ناخالص تهیه شده، قادر به ایجاد مشکلات گوارشی برای مصرف‌کنندگان است و با توجه به بحث اخیر غنی‌کردن نان‌ها با عناصری نظیر آهن، وجود این ناخالصی‌ها نه تنها جذب این مواد مغذی را کاهش خواهد داد، بلکه تلاش در جهت بهبود وضعیت تغذیه مردم را نیز بی‌ثمر می‌کند.

اما اگر نمک دریا به درستی شستشو داده شود می تواند خیلی از مشکلات وبیماریهای افراد جامعه را برطرف کند. پیامبر اکرم (ص) در روایتی خوردن نمک را درمان کننده هفتاد بیماری معرفی کرده اند و فرموده اند:
«علیک بالملح فانه شفاء من سبعین داء ادناها الجذام والبرص والجنون: بر شما باد خوردن نمک، زیرا درمان هفتاد بیماری است که کمترین آن جذام و برص و جنون است».
اینکه گفته می شود نمک ضرر دارد درست است و منظور نمک تصفیه شده یددار صنعتی می باشد چون با وجود تبلیغات زیاد اما هنوز این نمک نتوانسته مشکل بیماری تیروئید را برطرف کند. نمک دریا شامل کلسیم، منیزیم، منگنز و سدیم و کلرید است ولی نمک تصفیه شده فقط کلر و سدیم دارد. اما زمانی مصرف آن به نمک معمولی ارجحیت دارد که دارای مجوز تولید و پروانه ساخت از وزارت بهداشت باشد و توصیه اکید به مصرف کنندگان این است که به نوع بسته‌بندی، شماره پروانه ساخت، نشانی محل و تولید و تاریخ درج شده بر روی بسته‌ها توجه کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و تهیه نمک شفاء میتوانید با بخش فروش نمک دریاچه ارومیه شفاء تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس 04433432222

شماره مدیریت فروش نمک دریاچه ارومیه شفاء 09146070063

سایت شرکت: www.urmiaduz.com

 

 

 

 

 

5 (100%) 1 vote

مقالات

, , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: نمک،نمک دریا،پروانه ساخت،آرسنیک،غذا و دارو،مجوز،تهیه نان،منگنز،وزارت بهداشت،منیزیم،روایتی از خوردن نمک،هفتاد بیماری،سولفات کلسیم،گچ،ضرر،شستشو نشده،ناخالصی های موجود در نمک،

فهرست