آیا مصرف نمک دریا در بارداری خطر دارد؟

نمک در بارداری

آیا مصرف نمک دریا در بارداری خطر دارد؟

مصرف نمک دریا، در زمان بارداری

در مورد چگونگی مصرف نمک عقاید متفاوتی وجود دارد . برخی معتقدند طی دوران بارداری دفع نمک بیش از سایر مواقع می باشد بنابر این نیاز بدن به آن نیز افزایش می یابد.

مطلبی که توجه ما را جلب کرد در خصوص نمک دریا بود لذا خدمت استاد بزرگوار جناب علیرضا جلیلی رسیدیم و نظر ایشان را در خصوص این مطلب جویا شدیم‌.

نمک های متفاوتی وجود دارد که درجاهای مختلف یافت میشوند مانند دریا، کوه ، دشت و صحرا که برخی برسطح زمین وبرخی درعمق آن بصورت معدن وجود دارند.

نمک از جوهری تشکیل شده که به راحتی جامد وسخت می شود؛ و به راحتی تمام آن در آب حل می شود که دراین فرایند، شفاف و آب را کدر نمی کند.

پس نمک ها از دو جوهر خاکی و رطوبی تشکیل شده اند. (جوهر هوا درنمک، ناچیز است، زیرا اجزای نمک،متخلخل نیستند و…). هرچه جوهر خاکی نمک بیشترباشد، دیرتر در آب حل می شود وهرچه جوهر مرطوب آن بیشتر باشد، سریعترحل می شود.

هرچه منبع نمک، به جاهای مرطوب مانند دریاچه ها ودریاها نزدیکتر باشد، جوهر مرطوب آن بیشتر، وهرچه از جاهای مرطوب، دورترباشد، جوهرخاکی آن بیشتر و جوهر مرطوب آن کمتر است.

نمک هایی که جوهر مرطوب آن ها بیشتر است، بابدن سازگارتر و در اصلاح غذا و جذب و دفع آن،نقش بیشتری دارند؛ ونمک هایی که جوهر مرطوب آن ها کمتر است، دراصلاح غذا، کمتر بکار می روند ویا کاربردی ندارند.

پس نتیجه می گیریم نمک هایی که ‌مرطوبترند ، خنک تر و تاثیرشان بر بدن ،ملایمتر است ونمک های خشک تر، گرمتر و تاثیرشان بر بدن شدید است.

 

نمک دریا در بارداری

 

با توجه به این امر، نتیجه می گیریم، نمک دریا، ملایمترین و مفیدترین نوع نمک برای بدن است. نمک، دارو می باشد و غذا را اصلاح می کند.جذب و هضم غذا را بهتر می کند و از مواد مورد نیاز وحیاتی بدن محسوب می شود.

اگر قرار باشد نمک مصرف شود، بهترین آن باید مصرف شود و بهترین آن، ملایمترین آن است. نمک دریا با توجه به دلایل گفته شده، بهترین نمک مصرفی می باشد.

حالا خودتان قضاوت کنید، مصرف نمک دریا که مرطوبتر و ملایمتر است، در دوران بارداری بهتر می باشد، یا نمک های کوه و معدن و کارخانه ای که خشک تر و غلیظ تر و بعضاً هم مضر هستند، بهتراست.

پیامی که در مورد ممنوعیت مصرف نمک دریا در دوران بارداری منتشر شده است، اگر عمومیت می داد و می گفت: مصرف نمک، بطور کل، در دوران بارداری، ممنوع است، قابل توجه و بحث بود؛ ولی مشخص است، مغرضانه و هدفمند طراحی شده تا ذهن ها را نسبت به نمک دریا، بدبین کند.

اینگونه پیام ها، با اهداف خاصی طراحی می شوند که الحمدلله، مردم ما، بسیار باهوشند و فریب اینگونه پیام های مغرضانه را نمی خورند.

 

اخبار و اطلاعیه ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه برای این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کلمات کلیدی: مصرف بارداری خطر, دریا دارد؟ خطر, دریا خطر مصرف آیا دارد؟ بارداری نمک, مصرف دارد؟, نمک خطر مصرف دریا بارداری دارد؟, بارداری دارد؟ نمک دریا مصرف آیا خطر, مصرف خطر دارد؟, بارداری دارد؟ دریا مصرف آیا خطر, آیا مصرف دارد؟ خطر دریا, آیا مصرف نمک, مصرف آیا نمک خطر بارداری, آیا نمک, نمک دریا خطر دارد؟ بارداری, خطر مصرف دارد؟ نمک آیا دریا, دریا نمک بارداری دارد؟ خطر, نمک دریا و بارداری،بهترین نمک مصرفی در بارداری،نمک در بارداری مضر است یا مفید،

فهرست